Skocz do zawartości

Wiśniowa Zebra


monika76

Rekomendowane odpowiedzi

Wiśniowa „ Zebra „

Składniki :

Ok.1/2 kg wiśni,5 jajek,3 łyżki kakao,

1 i 1/3 szklanki cukru, 2 i ½ szklanki + 3 łyżki mąki krupczatki

Szklanka oleju,szklanka oranżady,3 łyżeczki proszku do pieczenia

Wykonanie:

Wisnie wydrylować i osączyć na sicie.

Jajka ubić z cukrem.Dodać 2 i ½ szklanki mąki i proszek do pieczenia,wlać oranżadę i powoli wlewając olej dokładnie wymieszać.Ciasto nie powinno być zbyt gęste.

Ciasto podzielić na dwie równe części,rozlewając do dwóch miseczek.Do jednej części dodać kakao,a do drugiej krupczatkę(3 łyżki),dokładnie wymieszać.Na natłuszczoną tortownićę na przemian wylewać na jej środek najpierw ciasto ciemne,a gdy się rozleje,wokół niego wylewamy 2 łyzki ciasta jasnego.Czynnosci te powtarzamy ,aż do wyczerpania się ciasta.

Wisnie ułożyć na wierzchu ciasta.

Zebrę piec ok. 45 min w dobrze nagrzanym piekarniku(tj.około 200 C).

Gdy ciasto zacznie lekko pękać od góry oznacza to,że jest już gotowe.

Ciasto wyjąć,ostudzić,pokroić jak tort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię zebrę od wielu lat, tyle, że bez wiśni. Na dno tortownicy wlewam na środek 2 łyżki ciasta ciemnego, na to od razu /też na środek/ 2 łyżki jasnego itd. czyli wlewam na przemian oba ciasta jedno na drugie, samo się rozpływa i tworzą się nieregularne pasy, nie trzeba czekać aż jedno się rozleje i robić obwódki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.... Ja też znałam Zebrę bez wiśni,lecz nie tak dawno jadłam ten placek(właśnie z wiśniami) u koleżanki i zasmakował mi,więc postanowiłam podzielić się tym przepisem z wami. A co do tego "wlewania ciasta" - tak mi pokazano i dlatego tak napisałam. Człowiek przez całe życie się uczy.....Twój sposób jest szybszy i prostszy(tak mi się wydaje)......dziękuję za podpowiedż. Pozdrawiam ========= Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

zebre robie bardzo czesto,robilam juz i z wisniami i z brzoskwiniami z puszki,ananasami,jagodami,a ostatnio upieklam zebre bez owocow,po ostudzeniu,wylozylam na zebre jablka smazone i polalam polewa czekoladowa. Mam tez inny przepis :nalezy zrobc ciasto,wylac do blachy sposobem ktory opisala ali,na surowe ciasto poukladac osemki jablek upiec.Po ostudzeniu wylozyc mase. Masa:3 zoltka ubic na parze z 2 lyzkami cukru i cukrem waniliowym,ostudzic.Utrzec kostke masla stopniowo dodawac mase jajeczna i 3 kubki serka waniliowego.na koniec dodac 3 lyzeczki zelatyny rozpuszczonej w niewielkiej ilosci wody.Wylozyc na zebre i polac polewa. Jablka mozna zastapic ananasem z puszki,dobrze odsaczonym. :D Ps.W moim przepisie jest 1/2 szklanki oleju do ciasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.