Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
martyna@

Śniadanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bez powodu uważa się, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem. Dostarcza nam siły i energii na cały rozpoczynający się dzień. Poza tym naukowcy twierdzą, że osoby regularnie jedzące śniadanie rzadziej cierpią na otyłość, cukrzycę i choroby sercowe, niż osoby rezygnujące ze śniadania, czyli pierwszego posiłku. Rezygnując ze śniadania pozbawia organizm "paliwa" jakim jest dostarczana z pożywieniem glukoza. Rano jej poziom jest najniższy w ciągu doby i jeśli go nie uzupełnimy będziemy się czuć osłabieni, senni, znacznie spadnie efektywność naszej pracy i nauki. Śniadanie to obowiązkowy posiłek także dla osób walczących ze zbędnymi kilogramami. ŚNIADANIE NA ODCHUDZANIE- jeśli z niego rezygnujemy w ciągu dnia będziemy podjadać, a gdy głod już nami zawładnie wtedy sięgniemy po coś łatwo dostępnego, ale niekoniecznie zdrowego i dietetycznego np słodycze czy hamburgery lub hot-dogi. Należy zjeść kilka lżejszych posiłków w ciągu dnia ale nie rezygnować ze śniadania. Spożycie jednorazowe zbyt dużego posiłku sprzyja magazynowaniu nadmiernej ilości kalorii w postaci tkanki tłuszczowej. PORANNE MENU- powinno zawierać nabiał, bogate w witaminy warzywa oraz produkty zbożowe, pieczywo lub płatki. Zawieraja one weglowodany złożone, które powoli rozkładając się do glukozy zapewniają energię do pracy. Wartościowe śniadanie działa jak dopalacz- startujemy w nowy dzień pełni sił

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mysia

Jadam snaidanko codziennie. przewaznie kanapeczki z nabialem i warzywami,do tego herbatka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jak sie kiedyś odchudzałam nie jedłam śniadania...i musze powiedzieć,że to jest najgorszy błąd jaki możemy popełnić!!!!! Człowiek nie ma poźniej na nic sił i chodzi zwyczajnie senny i bez energii. Dlatego lepiej zjeść pożywne śniadania, lekki obiad a na kolacje jak ja to mówie "skromniusio":-D (najlepiej zjeść ostatni posiłak przed 18sta, albo 4 godziny przed snem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co racja to racja – śniadanie jest bardzo ważne. Pamiętam takie dni bez śniadania (powodów na to, że go nie było - było wiele :-D ) – wtedy naprawdę dzień był senny, strasznie się dłużył i nie miałam siły na nic. Dlatego teraz staram się o nim pamiętać :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja niestety nie zawsze mogę zjeść rano śniadanie (po prostu nie mam apetytu, a zmuszać się nie lubię) i bardzo często pierwszy posiłek zjadam po pracy albo w przerwie...a tak to tylko kawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja też jadam śniadanie codziennie, obowiązkowo duża kawa. A potem kanapeczki z serkiem, z pomidorkiem, ogórkiem Albo powidła śliwkowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CO racja to racja śniadanko jest bardzo ważne wtedy człowiek lepiej funkcjonuje. :-) :-) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również jadam śniadanko rano jak wstanę,może dlatego,że lubię kawę,a nie bardzo można pić ją na pusty żołądek. :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

śniadanie jest bardzo ważne to prawda ;) Ale nie koniecznie musi być tam nabiał ;) Ja najczęściej jem jaja :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja Babcia powiadała śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi :roll:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja najczęściej jem jaja

czyli jednak nabiał

śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi

jest to stare chińskie przysłowie co nie zmienia faktu iż jest w nim wiele racji jednak ja osobiście rano rzadko jem gdyż nie mam apetytu a zmuszać się do czegokolwiek nie jest w moim zwyczaju...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jaja to nabiał? %) Ja zawsze myślałem że nabiał to te wszystkie twarogi, seri itp, które pochodzą od krowy. A kura jakby na to nie patrzeć krowy mi nie przypomina %)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi