Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
jadzia1956

SUSHI.... Gdzie to kupić? Czy są restauracje? ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam restauracji japońskich oferujących sushi w Kielcach lub w Krakowie. Jeśli ktoś się orjętuje, to proszę o namiar. Interesuje mnie również punkt sprzedaży sushi (jakiś sklep, gdzie na pewno jest). z góry dziękuję i pozdrawiam. Wesołych Świąt i Smaczny.pl'ego jajka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w Krakowie:

SUSHI BAR

Kraków, Rynek Główny 19

tel. 429 52 99, fax 431 92 20

www.wentzl.pl

DONG YANG

31-101 Kraków

ul. Straszewskiego 16

tel./fax (12) 422 48 93

http://www.krakow.zaprasza.net/restauracja/dong_yang/

Edo Sushi Bar, ul. Bożego Ciała 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość piorko

A ja bym poprosiła o namiary na jakieś restauracje w Warszawie, tylko może tak ze średniej półki żeby cena była przystępna. Ktoś mi mówił że jest bar w którym ceny są takie że można się normalnie lunchować ale nie pamiętam kto i gdzie to było.. :grin: Może wy mi pomożecie? A co do kupowania sushi to najlepiej kupić materiały i robić samemy, gotowe zestawy widziałam w almie ale to były mrożonki i wyglądaly odrzucająco....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość martac

Witam, Niektóre składniki można śmiało kupować przez internet np ryż, algi, ocet itp. czyli to co trzyma się dłużej. Niestety największy problem jest z rybką - nawet w Szczecinie nie ma gdzie kupić świeżej rybki - wszystkie leżakują i tylko święci wiedzą ile

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Postanowilam odświeżyć temat bo wydał mi się bardzo na czasie. Jeśli chodzi o sushi jest go na rynku teraz bardzo  dużo. Coraz więcej osób przekonało się do tego pysznego jedzenia. Można je dostać zarówno w restauracjach jak i sklepach w postaci gotowych zestawów. Ale można je robić także samemu we własnym domu. Sushi to fajna potrafa na imprezy, albo na romantyczną kolacje. A zrobienie wcale nie jest trudne. 

Ktoś z was potrafi zrobić takie pyszności sam ?

Edytowane przez Marcin
Film usunięty ze względu na komercyjny charakter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jadłem w restauracji 3 razy i 2 razy kucharz się nie spisał i podał mi niedobre danie a za trzecim razem spisał się rewelacyjnie i było bardzo smaczne. Jadłem z łososiem oraz z krewetkami, maki sushi.

Ale najlepsze jakie jadłem to te zrobione z moją dziewczyną, kupiłem jej taki zestaw do sushi który zawierał potrzebne do tego składniki, można je kupić oddzielnie np w carrefourze  ale wtedy wyjdzie drożej. Sushi wyszło rewelacyjne, nie jest to wcale trudne, na początku nie wychodzi takie ładne jak w restauracji w której jadłem ale na pewno smaczniejsze. Polecam zakupić ten zestaw jeśli lubicie Sushi, wyjdzie taniej i smaczniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w Częstochowie jakieś dobre sushi gdzieś można zjeść? Na fejsie wyświetliło mi się jakieś Koku (facebook.com/koku.sushi.czestochowa), ale nikt z moich znajomych tam nie był i nie wiem, czy mam iść tam pierwsza na "zwiady"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi