Skocz do zawartości

Oko cyklopa


Jamaica

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednego głodomora: -1 kromka chleba -1 jajko -sól -pieprz -ketchup -ząbek czosnku -masło do smażenia Kromkę wydrążyć tak, aby pozostała sama skórka (no dobra, może zostać trochę miąższu po bokach :-)). Tak przygotowaną kromkę przyrumienić na patelni,ale bez tłuszczu. Natrzeć czosnkiem. Na patelni rozgrzać masło. Położyć na nim kromkę, w "wyskubany" otwór wbić jajko. Smażyć,aż białko się zetnie (czyli najprościej mówiąc,aż otrzymamy sadzone jajco w chlebie :D). Przełożyć ostrożnie na talerz. Posolić i popieprzyć, a ketchupem zrobić na środku żółtka kropkę, która bądzie udawała źrenicę :D Potrawa szczególnie lubiana przez najmłodszych . Zwłaszcza gdy poda im się ją pod inną jej nazwą- "bycze oko" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to kiedyś przerabiałam z moim młodszym synem. Na szczęście mogę Cię pocieszyć-dzieciaki po jakimś czasie z tego wyrastają :D Postaram się w najbliższym czasie (może nawet za chwilkę...) wrzucić na forum jeszcze kilka dań, które podobają się małym grymaśnikom. Mam nadzieję,że zerkniesz tam. Może znajdziesz jakąś fajną inspirację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służę uprzejmie :-) Część już wkleiłam poniżej- zerknijcie na bałwanki, muchomorki i jeżyka. Są bardzo dekoracyjne i aż same się proszą o zjedzenie :D Mój szkrab przepadał też (i do dziś mu to z resztą zostało) za chałką z czekoladą, różnymi grzankami i tostami i naleśnikami na słodko. Na słodko robiłam mu również zupy- to też całkiem fajny pomysł. Wszystko to (i jeszcze kilka innych potraw) jest już wpisane, ale to jeszcze nie wszystko. Muszę tylko przejrzeć moje stare notatki z przepisami (bo daaawno już z nich nie korzystałam...) i napewno coś jeszcze dodam do tej listy. Przecież my, mamy niejadków musimy sobie pomagać :D PS. Między przepisy mogło się zaplątać kilka dań nie do końca związanych z tym tematem, ale musicie mi wybaczyć, bo kopiowałam swoje przepisy z innego forum kulinarnego i kilka przeniosłam tak "przy okazji"... A może one też Wam się spodobają? :D Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana Jamaico !!!

Gorąco i serdecznie dziękuję ci za te rewelacyjne przepisy !!!

Jestem pod wrażeniem twoich zdolności i pomysłów kulinarnych !!!

Cieszę się bardzo, że udzielasz sie na tej stronce, bo i ja coś z Twojej Wieelkiej wiedzy skubnę !!!

Pozdowienia !!!

P.S. Ciacho z masą z nutelli i śliwek już chłodzi sie w lodóweczce - nie mogę się doczekać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bernimku, dobrze, że nie możesz zobaczyć jak się zarumnieniłam :D Dziękuję za tak wiele ciepłych słów!!! Co prawda uważam,że troszeczkę przesadzasz (w końcu nie jestem drugim Makłowiczem :D), ale i tak zrobiło mi się bardzo, bardzo, bardzo miło!!! Aha, oczywiście czekam niecierpliwie na newsy jak się udało ciasto! Buziaki świąteczne i do usłyszenia :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.