Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
aneta26

Majowe Grillowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsza rzecz z grilla jaką jadłam to grillowane banany! Przepis jest banalnie prosty, bo poprostu kładziesz na grill banana w skórce, opiekasz aż do zbrązowienia tejże skórki, po czym przekręcasz go na drugą stronę i też czekasz aż skórka zbrązowieje. Każdemu rozdaje się zgrillowane banany na własny, prywatny talerzyk, podsuwając różne smakowite dodatki do polania- sos czekoladowy, ajerkoniak, miód... Zajada się je oczywiście bez skórki :D Są bardzo fajne na deser, a dla dzieci (które z reguły z dużym dystansem podchodzą do potraw mięsnych) mogą nawet stanowić główny punkt programu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha, jako dodatek do potraw można też serwować pyszne kanapki z masłem czosnkowym. Chyba nie ma nic prostszego do przygotowania. Miękkie masełko miesza się z uprzednio zmiażdżonym czosnkiem (ilość według) upodobań, ewentualnie doprawia ulubionymi ziołami i taką mieszanką solidnie smaruje się cienkie kromki pieczywa. A potem fruuu na grilla :D Dla mnie to poprostu niebo w gębie :D To znaczy w buzi, chciałam powiedzieć :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jeszcze jedna propozycja-grillowany ananas. Najpierw robisz marynatę, do której porzebujesz 0,5 szklanki oleju, pół łyżeczki sproszkowanego chili i 2 łyżeczki miodu. Wszystko to mieszasz, smarujesz tym plasterki ananasa z puszki i grillujesz z obu stron. Świetny dodatek do wszelakich mięs, szczególnie do kurczaka. I sorry,że ja Ci same bezmięsne dania proponuję, ale w moim domku to mój mąż jest mistrzem ceremonii przy grillu i nawet nie pozwala mi dotknąć mięsa, które ma zamiar przyrządzić :D Mogę się wykazać tylko przy dodatkach :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja bym proponawał Ci zrobienie ciekawej "glazurki" do mięsa...przepisu Ci nie podam aczkolwiek zasugeruje użycie miodu, musztardy i ketchupu...pokombinuj robiąc taka kombinację, wiesz najlepiej jak sie robi na "oko", pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jamaico jestem pełna podziwu dla Twoich pomysłów na te wszystkie potrawy :D Twoje przepisy są super. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Tymi owocami z grila po raz kolejny mnie miło zaskoczyłaś. Zbliża się długi weekend i jeśli tylko pogoda dopisze to je wypróbuje :D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cieszę się,że Ci się spodobały :-) Ach, gdyby pogoda dopisała... Sama chętnie przypomniałabym sobie smak tych pyszniości :D Trzeba mieć nadzieje,że będzie ładnie i grillowanie się powiedzie :D A tak przy okazji...pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam cos do grilla: kapusta kiszona z dodatkiem majonezu (proporcja: na 1/2 kg kapusty ok 2,3 łyżki majonezu) U nas rewelka bez zbędnej zabawy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podczas długiego weekendu udało mi się wypróbować kilka tutejszych pomysłów. Wszyscy byli zachwyceni bananami z grilla - trzeba przyznać, że były rewelacyjne. Zajadaliśmy je z dodatkiem kremu czekoladowego i ajerkoniaku - pychota. Próbowałam też kanapeczek czosnkowych, a że przepadam za czosnkiem to nie muszę pisać, że mi smakowały... :-D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio dowiedziałam się od naszej Forumowiczki, że można grillować też cukinię. Wystarczy ją obrać ze skórki (gdy jest starsza to wybrać pestki), pokroić w plasterki, skropić przyprawą w płynie (Maggi), dać na grila i ... grillować :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co do sałatek do potraw grilowanych to ja bym polecił różnego rodzaju surówki z kapusty np. (także coś w stylu sałatki colesław) - wypróbowane :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio jadłam oscypki z grilla - "niebo w gębie". Bardzo smakują mi też grillowane pieczarki i cebulka. Osobiście do każdego grilla robię taki sos: 1 świeży ogórek 2 - 3 ząbki czosnku na oko śmietanę i jogurt naturalny (pół na pół) sól, pieprz, koperek, bazylia Ogórka starkować na najmniejszych oczkach i solidnie odsączyć, dodać przeciśnięty przez praskę bądz starkowany czosnek, wymieszać ze śmietaną i jogurtem, a następnie dodać pozostałe składniki. Sos ten również pasuje do pieczonych mięs. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, Zuziorku zrobiłam ostatnio kapustę kiszoną z majonezem, którą polecałaś do grilla - bardzo nam smakowała - to coś innego znowu i do tego bardzo szybkie w wykonaniu ;)

Dziękuję za przepis i serdecznie Cię pozdrawiam :)

post-8-1243531470_thumb.jpg post-8-1243531479_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również jako sałatkę mogę polecić takie z kapusty jak np colesław . Na forum padł też pomysł sałatki greckiej na grilla,ale nie wiem czy to dobry wybór... Kwestia gustu oraz smaku.

Edytowane przez Grillcenter_pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi