Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
ina12

Tort Wiśniowy Z Bitą śmietaną

Rekomendowane odpowiedzi

Biszkopt: 4 jajka szklanka cukru 2 łyżki kakao około 1,5 szklanki mąki 8 łyżek oleju 8 łyżek wody czubata łyżeczka proszku do pieczenia Białka ubić na sztywną pianę. Stopniowo, na przemian, nie przerywając ubijania, dodawać cukier i żółtka. Następnie dodać olej z wodą i lekko trzepać ciasto. Na koniec wsypać przesianą makę z proszkiem do pieczenia i kakao. Wszystko delikatnie wymieszać. Uwaga: gdy dodawałam olej z wodą, mąkę z proszkiem i kakao miksowałam na najmniejszych obrotach. Biszkopt piec w tortownicy o średnicy 26 cm Do przełożenia: słoik wypestkowanych wiśni - bez soku 3 galaretki wiśniowe 700 ml kremówki łyżka cukru pudru 1/2 opakowania cukru waniliowego 2 czubate łyżeczki żelatyny rum do skropienia biszkoptu tabliczka gorzkiej czekolady Wiśnie odsączyć, a do soku dolać tyle wody, aby uzyskać 3/4 litra płynu. Odlać trochę soku i w zimnym soku rozpuścić galaretki. Resztę soku doprowadzić do wrzenia, dodać rozprowadzoną galaretkę i chwilę gotować na wolnym ogniu. Następnie wrzucić wiśnie, całość chwilę mieszać i odstawić z ognia do zastygnięcia. Śmietanę ubić na sztywno, pod koniec ubijania dodając cukier puder, cukier waniliowy oraz żelatynę ostudzoną, rozpuszczoną w niewielkiej ilości wody. Upieczony biszkopt przekroić na połowę i skropić rumem. Na pierwszym blacie biszkoptu układać na nim kupkami galaretkę, a luki uzupełniać kupkami bitej śmietany. Następnie położyć na to drugi blat a na nim tak samo kupki galaretki i bitej śmietany. Wierzch posypać tartą czekoladą. Ciasto wstawić do lodówki , dla lepszego stężenia. Uwaga: Ja na wierzchu wiśnie obłożyłam bitą śmietaną. ina12

post-2336-1172244133_thumb.jpg

post-2336-1172244199_thumb.jpg

post-2336-1172244227_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Apsik dziękuję bardzo, słusznie zauważyłaś że popełniłam błąd za który przepraszam. W tej chwili poprawiłam. ina12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tort naprawde wyśmienity !!!! do tego lekki i łatwy w przygotowaniu - idealny na te porę roku .Halinko dziękuję za przepis i zdjecie ,które mnie zachęciło do wypróbowania . POLECAM !!!!!

post-6888-1274352612_thumb.jpg

post-6888-1274352700_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dorotko z całego serca dziękuję za wypróbowanie, dodanie opinii i najwyższej oceny. Przez Ciebie zrobiony tort wyjątkowo się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Ineczko :wink:

Skusiłam się na Twój tort, zrobiłam go trochę na wzór Dorotki :mrgreen:

post-8-016315200 1294844680_thumb.jpg post-8-075699700 1294844714_thumb.jpg

post-8-041269600 1294845042_thumb.jpg post-8-073307500 1294845051_thumb.jpg

Przepis jest rewelacyjny i z czystym sercem mogę go polecić. Super jest też przepis na biszkopt, wychodzi wysoki i równy, przekroiłam go dopiero na drugi dzień - ładnie się kroi i w ogóle się nie kruszy.

Ps. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku Ineczko, dużo zdrowia, uśmiechu, samych radosnych i szczęśliwych dni :grin:

Dziękuję za przpeis i serdecznie pozdrawiam :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dorotko ślicznie dziękuję za życzenia, wykonanie tego tortu i dodanie opinii. Cieszy mnie że są osoby które jeszcze mnie pamiętają. Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Halinko ja często o Tobie myślę i o Twoich przepisach. One zawsze się udają i są bardzo smaczne. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podpisuję się pod Twoimi słowami Jolu :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze witam, to moja pierwsza wiadomosc na forum :razz: Po drugie, tort smakowal wysmienicie! :) Cudo, wszyscy byli zachwyceni!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I ja Cię witam INO,pamiętam jak się z nami żegnałaś i było mi smutno,a teraz bardzo się cieszę,że znów jesteś z nami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi