Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
dariad

Likier Z Kukułek

Rekomendowane odpowiedzi

:lol: :lol: 300g cukierkow "kukułki" 250g wódki 250g mleka 5 żółtek Do garnka wlewamy mleko i kukulki i mieszając rozpuszczamy je ( nie gotować) po przestudzeniu do jeszcze lekko ciepłego mleka dodajemy żóltka i miksujemy oraz cienkim strumieniem wlewamy wódkę. Odstawiamy niech odpocznie. Pyszna jest na drugi dzień. :lol: :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo i to bardzo dawno temu mój mąż rozpuścił kukułki tylko w wódce czystej 40%, pamiętam że same musiały się w niej rozpuścić. Napój ten wszystkim smakował, tak że likier z kukułek napewno musi być napewno jeszcze smaczniejszy aniżeli kukułki rozpuszczone w samej wódce. Polecam ten likierek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś mój dziadek też rozpuszczał kukułki w samej wódce i wszyscy się tym trunkiem zachwycali. Dariad mam pytanie czy to mleko ma być takie zwykłe czy skondensowane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ! ja daję 0,25 l przegotowanego mleka - myślę że można dać mleko skondensowane w kartoniku ok 0,20 l będzie wtedy mocniejsza serdecznie pozdrawiam :) :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie degustuję ten likierek. Zrobiłam go wczoraj. Dałam mleko skondensowane - 250 ml, ale likier (jak dla mnie) wyszedł trochę za mocny i następnym razem dam więcej ml mleka i wtedy będzie ok. Ogólnie bardzo dobry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! Likier ten zrobiła moja córka też Daria.Wyszedł pyszniutki.wszyscy się nim zachwycają i proszą o przepis, szczególnie damska część towarzystwa.Dopilnuje żeby zawsze stał w moim barku.Dziekuje za wspaniały przepis.Renata :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Pączuszku! Miksując mleko dodajemy po jednym żółtku i dalej miksując cienkim strumieniem wlewamy wódkę. Zachęcam do zrobienia tego likieru. Jest pyszny! Wszystkim moim koleżankom bardzo smakował. Pa . Renata :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

(...) Wyszedł pyszniutki.wszyscy się nim zachwycają i proszą o przepis, szczególnie damska część towarzystwa.Dopilnuje żeby zawsze stał w moim barku.Dziekuje za wspaniały przepis.Renata :wink:

U mnie już stoi ... robiłam go dwa razy i Polecam niezdecydowanym.

Bradziej smakuje mi z mlekiem skondensowanym ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ICE- to te cukierki lodowe? Dobrze kojarzę? :wink: :razz: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi