Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Justyna.K

Warkocz Drożdżowy

Rekomendowane odpowiedzi

Justynko dzisiaj ponownie upiekłam warkocze ,ale pachną bosko aż mnie skręca. :wink: Zrobiłam niespodziankę mojemu synowi bo w sobotę cały czas przesiadział w schowanku,jak przyjdzie ze szkoły to będzie uciecha... Acha ,bym zapomniała w środek dałam samą marmoladę ,dałam jej dużo i wyglądają wspaniale,jeszcze raz dziękuję za tę pyszność Ela-apsik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No więc i ja zdecydowałam sie dziś na ten warkocz,jeszcze nie jadlam takiego pysznego drożdżowego ( do tej pory robiłam z topielca ). Moja rada jest tylko taka, że tłuszcz rozpuszczam i studzę i daje go na samym końcu,kiedy ciasto jest już wyrobione. Wtedy tłuszcz zbiera całe ciasto z miski i formuje się w piekny pucek. Ania Justynko,przepis na 6+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też się skusiłam. Warkocz właśnie się piecze. Jeden, ale za to jaki. :shock: Margarynę rozpuszczałam i przestudzoną dałam do ciasta, zawsze tak robię. Wyrośnięte ciasto uformowałam w gruby rulon i przełożyłam na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Dopiero na blaszce rozwałkowałam, przy pomocy rąk. :razz: Pachnie niesamowicie i wygląda okazale. Później wkleję jakąś fotkę i podzielę się wrażeniami smakowymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrażenia smakowe jak najlepsze. Zdjęcia nie wklejam bo mi się trochę warkocz rozlazł. Następnym razem zrobię z tej porcji ciasta dwa warkocze, no i ser miałam za rzadki, trochę się rozlał. Mimo wszystko warkocz był pyszny i na pewno jeszcze zrobię nie raz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tydzien temu pieklam ten warkocz(wyszly dwa)super i oczywiscie zaraz znikly. :razz: Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem załamana!! Wszystkim wychodzi super, a mi nie do konca!! Smakowal i to bardzo, ale jesli chodzi o wyglad to nie za bardzo!! Ciasto mialo 1 cm wysokosci. Urósł, a pozniej opadl!! Czy ktoś wie dlaczego tak się stało??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi