Skocz do zawartości
renigliwice

Buraki Na Barszcz I Nie Tylko.....

Rekomendowane odpowiedzi

Buraki ugotować. Obrać. Dać do słoików litrowych w całości mniejsze lub pokrojone większe. Na słoik: łyżka cukru, pół łyżeczki soli , łyżka octu. Zalać wodą z kranu. Zakręcić, pasteryzować słoiki 15-20 minut. Zalewę można użyć do barszczu. !0 minut przed końcem gotowania zupy można dać buraki starte. Buraki można też użyć do sałatki a płyn wypić doprawiając odpowiednio. :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie buraki też robię i potwierdzam,są super do zupy jak i jako dodatek do obiadu bądź sałatek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tez robie takie buraki i potwierdzam,ze sa super. Pozdrowionka!!! :grin: :grin: :) :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy jeszcze nie robiłam buraczków w słoikach a bardzo je lubimy więc w sezonie buraczanym muszę spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie, buraczki zrobiłam tydzień temu i właśnie otworzyłam jeden słoik żeby sprawdzić jak smakują i czy da się je wykorzystać np. bo barszczu.Rzeczywiście buraczki są jak świeżo ugotowane, pyszne ! Ponieważ w zimie dużo korzystam z buraczków muszę jeszcze zrobić, tym bardziej że zrobiłam tylko 5 słoików na próbę. Basqa spróbuj koniecznie, na pewno się nie zawiedziesz. Polecam.Dziękuję Reni za nowy pomysl na buraki.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Reni, :P jak zwykle podajesz wspaniałe pomysły (niejednokrotnie korzystałam juz z twoich przepisów) Zrobiłam te buraczki - są super.Musze zrobić więcej, :P dzięki, pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Minia, myślę że tak bo po otwarciu słoika masz takie buraczki prawie jak świeżo ugotowane, wystarczy tylko zetrzeć na tarce , doprawić i zasmażyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. W ogródku urosły mi buraki wielkości piłeczki pingpongowej i ich żywot skończy się w słoikach w/g Twojego przepisu. Pozdrówka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja do tej pory robiłam buraczki tarte do słoików, ale myślę że w całości na pewno można wykorzystać i do innych potraw. Dzięki za przepis i ja z niego skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie! Podnoszę temat, bo sezon buraczany w pełni i dziś właśnie wkładam buraki w słoiki. W zimie będą jak znalazł. :?:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi