Skocz do zawartości

Do Iny12-kombiwar


limonka

Rekomendowane odpowiedzi

Ineczko,chcę kupić kombiwar-ponoć mozna w nim piec ciasto,bo ma termoobieg.Jak w nim piec te Twoje ciasta? Prosze powiedz czy wyjda w nim wszystkie łącznie z drożdżówką? Czy czasy pieczenia maja być te same i czy wstawiac do nagrzanego czy zimnego kombiwaru??? Moze ktoś inny ma z tym doswiadczenie-czy warto wydać kase na kombiwar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem szczęśliwą posiadaczką kombiwara i na niektóre pytania mogę odpowiedzieć. Jest to mój drugi kombiwar, pierwszy już się zużył, tak często był używany. Co prawda nigdy nie piekłam w nim ciasta, ale spróbuję. Całej drożdżówki na pewno nie da się upiec, bo miejsca za mało, ale za to wspaniale piecze się mięsa, podgrzewa, smaży, rozmraża. Zlikwidowałam kuchenkę mikrofalową, ze względu na emisję fal. Natomiast bez kombiwara nie mogłabym się obyć. Jest to bardzo pożyteczne urządzenie, szczególnie, jeśli nie hce się używać dużo tłuszczu. polecam. Jeśli masz kartę, lub znajomych z kartami Selgros albo Macro, to tam na promocji można kupić za 200 zł. Ja właśnie kupiłam w Selgrosie za 197 zł. Tam jest napisane, że można piec ciasta. Trzeba dokładnie przeczytać instrukcje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ineczko, właściwie pisałam do Limonki, ale skoro Ciebie też ten temat zainteresował, to odpisuję. Mięsa pieką się standardowo, tak jak w piekarniku. Zawsze patrzę na wagę mięsa i ile waży sztuka, tyle ją piekę. Jest to urządzenie warte swojej ceny. Nigdy nie przekonałam się do mikrofali, jedzenie z niej mi nie smakowało, więc się jej pozbyłam. A kombiwar zastępuje toster, piekarnik, i mikrofalę. Pozdrawiam Cię serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polu dziękuję za informację, ja kombiwara nie miałam, a mikrofali obecnie nie używam. Ja też uważam że kombiwar jest wart tej ceny, ale napewno pod jednym względem ze mną się zgodzisz. Są rodziny które są w trudnej sytuacji finansowej i chciałyby sobie kupić a nie mogą i to jest naprawdę przykre. Przekonałaś mnie do kupna. Ślę serdeczne pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęciły mnie Wasze wypowiedzi i chyba zażyczę sobie takie urządzenie hm....na Walentynki. Poczytałam trochę na temat kombiwarów i parowarów i sądzę,że kombiwar bardziej do mnie przemawia,chociaż parowar jest wiekszy. Trzeba zwracać uwagę na wyposażenie,bo do niektórych dołaczone są nawet szpilki do szaszlyków. Cenowo to nie jest tak drogo jak by się wydawalo,bo np.przy grilowaniu jest oszczędność prądu nawet do 80% w porównaniu do tradycyjnego grilowania. To jest dobry pomysł np.na nieoklepany prezent ślubny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z Tobą Basiu zgadzam, ja kupiłam właśnie taki ze szpilkami. Za 197 zł. Nie jest to aż tak wygórowana cena, a na pewno zwróci się za kilka miesięcy. On ma 1300 watów mocy, a kuchenka dużo więcej, zresztą piekarnik trudniej umyć. Dzisiaj robię w nim drożdżówkę Ineczki po raz pierwszy. Dam znać jak wyszła. Moim marzeniem jest termomix, ale to chyba marzenie ściętej głowy, jak się pracuje w budżetówce! Myślę też nad parowarem. Jestem w takim wieku, że muszę zadbać o zdrowie, a te dwa urządzenia mi na to pozwolą. Pozdrawiam Cię serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj POLU. Dzięki za info,faktycznie termomix kosztuje majątek i niewiele osób może sobie na niego pozwolić,nawet na raty.Ogladałam wczoraj kombiwary w makro ale wyboru nie było,były tylko 2 modele i bez promocji po około 250zł. Koniecznie daj nam znać jak wyszło ciasto. Pozdrawiam cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło, w podwójnym znaczeniu :grin: . Już go nie ma. Wada jest taka, że mieści się tylko połowa porcji, co przy większej rodzinie nie ma zupełnie sensu. No i forma musi być z czarnej blachy, bo inaczej spód może być niedopieczony, czarna blacha lepiej się nagrzewa. Oczywiście czas pieczenia i temperatura musi być wyższa niż podano w instrukcji, a to dlatego, że to jest cięższe ciasto niż ta babka drożdżowa, którą tam prezentują. Ale ogólnie wyszło super! Z taką chrupiącą, ale nie twardą skórką. A tak przy okazji, promocja jest w Selgrosie, jeszcze do poniedziałku! Jeśli chcesz, prześlę Ci parametry, ale to cały plik, więc musiałabyś mi przesłać adres mailowy na moją prywatną skrzynkę. Pozdrawiam Cię :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wlewa się około 1,5 litra gorącej wody, dodaje płyn do mycia naczyń zakłada pokrywę, włącza do sieci, ustawia się pokrętło w pozycji 'wash' a pokrętło regulatora czasu na 10 minut. Po wyłączeniu się kombiwara płucze się misę i to wszystko. A tak przy okazji, jak bedziesz kiedyś na Rejmonta to pozdrów ode mnie 'Nawojkę'. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLU-załatwione,bo na Reymonta mam niedaleko :wink: . Dzięki za ifo o tym myciu,wiesz,lepiej wiedziec przed zakupem pewne rzeczy. Gdy już kupię ten kombiwar to napewno będe Cię prosić o niejedo wyjaśnienie. Rozumiem,że majac wybór powinnam kupić taki z czarna blachą bo one szybciej się nagrzewają.Mam nadzieję,ze wkrótce go gdzieś dostane,chociaż przez 2 tygodnie nie ma go w promocji w makro ale sa jeszcze inne sklepy. Gdyby Ci się coś przypomniało,na co powinnam zwrócić uwage przy kupnie to proszę napisz. Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Basiu, one wszystkie sa takie same, różnice są naprawdę niewielkie. Poprzedni miałam z czarną blachą, ten kupiłam z jasną. Czarna czy jasna blacha nie ma większego znaczenia, używa się jej tylko wtedy, kiedy piecze się coś wysokiego, no indyczkę. To jest tylko takie 'podwyższenie kombiwara. Poprzedni miał już 13 lat, a że był używany codziennie i to kilka razy więc nie wytrzymał i 'serce mu pękło":wink:. Po prostu się spalił. pa pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do basgi, Basiu Witam, w " CARREFOUR" 21.O1 będą w sprzedaży kombiwary "ROYALLUX" które kosztowały 199 zł, a po obecnej cenie za 149 zł. Moc 1300 W, gotowanie, pieczenie, wypiekanie, GRILL BARBECUE, gotowanie na parze, smażenie beztłuszczowe, o pojemności 11 l. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.