Skocz do zawartości

Jot


jot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj pierwszy raz i chciałabym podzielić się z Wami moimi przepisami jak i radami.

na pierwszy mój debiut to podaje przepis na biszkopt , który zawsze się udaje:

6jaj

1szkl cukru

buduń śmietankowy wsypać do szklanki i dopełnić ją przesianą mąką przenną tortową

1 łyżeczka proszku do pieczeni

1łyżka octu

1 Lyżka oleju

Białka ubić na sztywno z cukrem,

żółtka wymieszać z proszkiem do pieczenia i octem i stopniowo dodawać do ubitych białek

następnie łyżką drewnianą wmieszać mąkę i olej

w takiej kolejności urobiony biszkopt muuuuuusi wyjść

:)

i poupiueczeniu biszkoptu spróbujcie rewelacyjnego ciasta o nazwie "Wenus"

biszkopt przekroić na 2 częścii przełożyć masą:

1/2 litra śmietany kremówki ubić ipołączyć z

250 dag serabiałoego

galaretka cytrynowa rozpuszczona w sszklance wody + łyżeczka żelatyny / schłodzona/

przykryć drugą częścią biszkoptu i posmarować go dżemem brzoskwiniowym / bardzo ważna uwaga: dżem musi być brzoskwiniowy , a galaretka cytrynowa/ :wink: :wink:

na wierzch ciasta położyć krokant kokosowy, ktorego wykonanie podaję:

1/2 paczki masła

2łyżki cukru

100 g kokosu

2 łyżki mleka

wszystko na patelnie rozpuścić i zrumienić na złoty kolor

ciach do lodówki na 3 h ,aż stężeje

PYCHOTKA

spróbujcie iodpiszcie czy moje wkupienie się udało :) :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej okazji witam Cię Jot bardzo serdecznie i dziękuję za Twój przepis na biszkopt. Nie robiłam jeszcze z dodatkiem budyniu, choć z mąką ziemniaczaną tak. Jeśli chodzi o ciasto Wenus, to jedno z moich ulubionych ciast. Polecam je, bo jest bardzo smaczne i ładnie się prezentuje. Renata :) :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już się rozpisuję i widzę ,że wszystki e tutaj pieką znakomicie i napewno wymyśliłybyście na te święta coś co rodzine zachwyci ,a nie jaddły to może ten przepis jest mało znany , chociaż wątpię , bo chyba nie ma cist , które nie były upieczone: naturalnie biszkopt z 4jaj na biszkopcik wykladamy jabła: 1 1/1 kg jabłek krojone w kostkę i rozprażone na patelni + 2 suche cytrynowe galaretki,galaretka w tych gorących jabłkach powinna się rozpuścic NA jabłka wykładamy krem budyniowy i polewę czekoladową Ciacho również pyszne SMAcznego :wink: do tego ciasta polewę robie trochę inaczej: ubijam całe jajka z cukre na sztywny kogiel mogieldodaję kakao i rozpuszczoną chłodną margarynę spróbujcie :wink: :) :) :wink: witam cię Elcia i cieszę się ,że tak miło i ciepło mnie przyjełyście :wink: :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.