Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Marcin

Jedziemy święcić

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie w Wielką Sobotę. Właśnie z Dorotą wybieramy się do kościoła poświęcić co mamy do poświęcenia :oops: Sfotografowaliśmy koszyczek i później zamieścimy je na forum. Jeżeli macie czym zróbcie również zdjęcie i zrobimy sobie taką mini galerię. A gdzie u Was święcą jajka? U nas dawniej ksiądz jeździł w wyznaczone miejsca tak więc chodziliśmy tylko do jednego z sąsiadów - teraz trzeba jeździć do kościoła - mamy święcenie o 9 i o 10 więc trzeba rano wstać :oops: Ale to i dobrze - bo po co tyle spać. Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie dzieciaki poszły ze święconką,ksiądz przyjeżdża na godzinę 10 więc nie trzeba się tak śpieszyć,już zresztą dawno wrócili.Teraz są w kościele,bo u nas ministranci mają wartę przy grobie i co godzinę się zmieniają. Korzystając z okazji chciałabym złożyć najszczersze życzenia świąteczne,smacznego jaja i mokrego dyngusa,przyjemnego wypoczynku,pięknej pogody na spacery i samych pyszności. Pozdrawiam wszystkich Ela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za życzenia - nawzajem :oops: U nas wartę pełnią strażacy - wyglądali bardzo odświętnie - w galowych mundurach, białych rękawiczkach i kaskach :oops: Dzisiaj w kościele było mnóstwo ludzi :oops: Ksiądz nawet kiedyś mówił fajny dowcip: że przychodzi ktoś do niego i mówi: "Proszę księdza - ja to mam szczęście - co przyjdę do kościoła to święcą jajka" :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja z rodzinka bylismy ze swieconka na 10.30 w kosciele pierwszy raz bylam za granica na swieceniu pokarmow to byl polski ksiadz bo tu nie obchodzi sie tej tradycji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie, idzie się do kościoła...święcenie pokarmów odbywa się od 10.00 rano do 15.00 po poludniu...własnie w tej chwili, mąz i syn poszli razem, a ja kończę ostatnie już przygotowania do świąt, i zyczę raz jeszcze wszystkim zdrowych, pogodnych i radosnych świąt WIELKANOCNYCH !!

Jola :oops:

http://www.madzik.pl/wielkanoc/wielkanoc.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Wszystkich w Wielką Sobotę.Proszę spojrzeć na mój koszyczek wielkanocny, życząc Zdrowych i Wesolych Swiąt :oops: post-5154-1175950338_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie święcenie pokarmów jest zawsze w Katedrze od 10.00 co pół godziny do 14.30.W tym roku był tata,gdyż razem jemy śniadanie wielkanocne i spędzamy święta.Jutro może uda mi się zrobić zdjęcie koszyczka to pokażę Wam jak wygląda u nas :oops:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas ksiądz pokarmy święcił o 12:30. Ponieważ mieszkam na wsi, jak co roku odbywa się to koło krzyża, który znajduje się nia początku wioski. Życzę wszystkim Smacznego Jajka!

post-4399-1175956087_thumb.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piekne te wasze koszyczki! My mielismy swiecenie o 15 ,jest to kosciol Angielski ale ksiedza mamy Polskiego,koszyczek tez mam jak najbardziej Polski . Zycze wszystkim pieknych SWIAT WIELKANOCNYCH!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie zdążyłam zrobić zdjęcia naszemu koszyczkowi,gdyż jak przyjechaliśmy do rodziców to wszystko było już na stole... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doruniu Twój koszyczek napewno wyglądał bardzo ładnie . Niemartw się święta są już za rok . Pozdrawiam. :oops: :oops: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi