Skocz do zawartości
Olwia

Prosta Ale Smaczna Zalewajka

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że Mac podał już przepis na zalewajkę, ale jego wersja jest bardziej luksusowa i znacznie różni się od mojej. Moja jest prosta jak drut, zawsze się udaje, robi się ją szybko (zwłaszcza gdy wracam z pracy zmęczona i okazuje się, że lodówka jest prawie pusta) a zupa, o dziwo wszystkim w domu bardzo smakuje. Oto ona: Na wrzątek wrzucamy kostkę drobiową Knorra, pokrojone w kostkę ziemniaki (3 - 4 szt.), wciskamy sporo czosnku i solimy. Na oleju szklimy cebulę. Gdy ziemniaki są miękkie dodajemy cebulę, pieprz i zakwaszamy żurkiem z butelki (ewentualnie jeszcze sprawdzamy czy nie dodać soli, bo ziemniaki ją "wyciągają"). Na koniec zabielamy śmietaną i gotowe. Wiem, wiem, niektórzy uważają, że używanie kostek rosołowych dyskwalifikuje kucharza, ale ja podpowiadam pracującym matkom (i mężom) jak zrobić szybką i bardzo tanią zupę, która jest naprawdę smaczna. Jak widać szybkie i proste dania to chyba mój znak rozpoznawczy, ale cóż zrobić kiedy większość czasu spędza się w pracy a po powrocie do domu trzeba kombinować jak się z wszystkim wyrobić... :arrow:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Oliwio, :grin: ciesze sie ze nie tylko ja poszukuję szybkich prostych dań - też pracuję i zajmuję sie dziećmi, domem itp - obowiazków cała masa ... ale nie o tym tutaj - :razz: zupa pyszna i będzie częściej gościć w naszych talerzach, dodałam tylko jeszcze sporo "zieleniny" (katuję rodzinkę pietruszką, szypiorkiem i koperkiem - juz sie przyzwyczaili i polubili) :razz: dzięki :razz: pozdrawiam, :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niuniaczku, bardzo się cieszę, że Ci posmakowała zalewajka. A co do zieleninki to baaardzo się z Tobą zgadzam. Ja też męczę rodzinę zdrową żywnością. Dziecku pozwalam nie dojeść mięsa czy ziemniaków, ale surówka musi być zawsze zjedzona w całości :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi