Skocz do zawartości

A Może Jakieś Nowe Pomysły Na Dekoracje Ciast?


agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

A moze drogie Panie..no i Panowie :) .... macie jakieś ciekawe pomysły na dekoracje ciast.Przede wszystkim chodzi o torty.Podzielcie się z nami tym co potraficie...sama chetnie skorzystam.Ciekawi mnie jak mozna jeszcze inaczej niz ja to robie...zrobić tort zeby wygladał efektownie.Interesowałyby mnie rowniez jakieś ciekawe posypki do ciast...bo strasznie nie lubie nudy w tej dziedzinie Z góry ....dziekuje....i pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dekoracja ciast ,tortów to jest naprawdę dobry temat.Na początek mogę podać sposób na samorobne listki z czekolady ciemnej lub białej.Poszukać listków o sztywnej strukturze-ja zbieram przeważnie z bluszcza hedera lub barwinka i bukszpanu.Roztapiam czekoladę w mikrofali na 60& mocy 1-2 minuty lub stawiam garnuszek z czekoladą do wiekszego garnka z wrzacą wodą Po roztopieniu czekolady smaruje liski pedzelkiem zewnętrzną powierzchnie listka na grubość 1-2 mm Do białej czekolady można dodać jakiegoś barwnika.Po zastygnięciu delikatnie podważam czekoladę od strony ogonka.To znaczy wkładam coś ostrego między liść i czekoladę.Zastygnięte listki wkładam do pudełeczka i dekoruje w/g potrzeb.Na początku nie jeden listek sie połamie przy oddzielaniu od prawdziwego liścia.Zawsze można go ponownie roztopić lub zjeść Generalnie mogę powiedzieć ,że jest to przyjemne zajęcie.Dzieci są zachwycone..Przeważnie dekoruję listkami tort na Wielkanoc.Pozdrawiam wszystkich serdecznie i czekam na Wasze sposoby dekoracji ciast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze ze nie wpadłabym na ten sposób.W najblizszym czasie postaram sie to wyprobować.Do tej pory sama robiłam listki.Pewno wszyscy znają ten sposob.Do białego kremu dodaje odrobine zielonego barwnika spozywczego i robie z pergaminu tak zwaną <tute>.Nakładam krem i wylot tuty nacinam po bokach nozyczkami<ma to byc taka strzałka>wyciskając krem będą sie tworzyć listeczki,no oczywiscie troszeczke trzeba pofantazjować przy tym.Trening czyni mistrza.pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również robię ozdoby z czekolady. Na kartce rysuję mazakiem (grubym, czarnym) esy-floresy, czyli te kształty, jakie chcę mieć z czekolady. Kładę na kartkę pergamin i na pergamin polewam przez cienką "tutkę" (zwinięty rożek z pergaminu z maleńkim otworem) rozgrzaną w mikrofali (można również w kąpieli wodnej) rozpuszczoną czekoladę. Czekam aż wystygnie i zdejmuję ostrym nożem. I to jest natrudniejszy moment w całej operacji. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robione polewy też stosuję: 50g gorzkiej czekolady, 50g masła, 225g cukru pudru, 3 łyżki mleka i olejek waniliowy.Wszystko podgrzewam na maleńkim ogniu lub w kąpieli wodnej. Mieszam cały czas do połaczenia składników. Nawet zwykłe kakao przesypane przez sito może przyozdobić, jeżeli na ciasto położymy najpierw papierową serwetkę z wyciętym ornamentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane Panie ja mam swoj osobisty przepis na dekoracje tortow,a wiec zawsze uzywam szprycki do udekorowania krem(a tutaj dziala wyobraznia),ale nie w tym cale sedno.Zbieram twarde listki najczesciej sa to liscie pora,rozy (takie zeby byly ladne i twarde).Gotuje syrop z wody i cukru do proby nitki(czyli tak,ze jak juz bedzie sie gotowac po dotknieciu lepi sie tworząc cieniutka niteczke)do gotującego sie syropu wrzycam listki i chwileczke zaparzam,wyjmuje,ostudzam i wkladam we wczesniej przygotowaną dekoracje z kremu,tak zeby listki byly "stojące"kwiatuszki robie z rozowego kremu,lub kupuje gotowe rozyczki do dekoracji w sklepie.boki tortu smaruje kremem i polewam polewa czekoladową w zaleznosci od okazji kolor(bialy lub czekoladowy)na to szprycuje winauszek z kremu szprycką.Efekt niesamowity.Jezeli ktos nie zrozumial prosze o pytania powtorze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość asienia

witam Panie!jesli chodzi o samą dekoracje tortów to tak naprawde cieżko jest opisac slowami bo faktycznie trzeba do tego duzo wyobrażni,ale jeśli chodzi o listki to ja robię "z oszukanej masy marcepanowej" 1łyzka margaryny(może być do smarowania)1 łyżka wody,zagotować i dodać 2 łyżki mąki szybko wymieszać(wykonuje sie to ciasto jak np. na ptysie)ostudzic,dodac 1żółtko wymieszać do cukru pudru dodawac w małych dawkach ciasto i szybko cały czas wyrabiać az powstanie gęsta masa.Gotową masę dziele i dodaję barwniki np.czerwony do różyczek i zielony do listków ,nożem gladzę placek i wykrajam listki,dekoruję delikatnie środek ,zdejmuje nożem i najlepszy efekt bedzie jesli polozymy listki np. na walek od ciasta beda lekko skosne co pieknie sie prezentuja na torcie.Najlepiej je zdejmowac po dwóch dniach.ŻYCZE MIŁEJ I UDANEJ ZABAWY! PA PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

serdeczne dzieki...miałam teraz okazje wyprobowac Wasze pomysły.Najlepiej mi wyszły dekoracje z polewy zawsze przygotowałam je sobie wczesniej na papierze i na tortach wygłądały rzeczywiscie super.Miałam troche problemow z dekoracjami w lukrze.Morze cos zle zrobiłam ale były takie biedne i nie wygładały swiezo.Moze je trzeba przygotowywac przed samą dekoracją ??W tym lukrze one mi po prostu jak gdyby zwiedły ;-) jak mozesz to powiedz gdzie popełniłam błąd...dzieki...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ciekawie i szybko można udekorować ciasto czy tort np.drażami z torebki,są przecież o rożnych smakach,nawet pojawily się chałwowe,są i białe i brązowe w kilku odcieniach,pomarańczowe też. ja często wykorzystuję tzw.malinki lub pianki czy galaretkę w cukrze/najładniej wygląda taka przekładana kostka/,kroję ją na malutkie kawałeczki i dowolnie układam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.