Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników kwiatów. :grin: Pochwalę się swoimi roślinkami domowymi, balkonowymi i działkowymi. :lol: Czekam na zdjęcia waszych roślinek. Pozdrawiam :lol:

post-3146-1180803839_thumb.jpg

post-3146-1180803912_thumb.jpg

post-3146-1180803933_thumb.jpg

post-3146-1180803987_thumb.jpg

post-3146-1180804101_thumb.jpg

post-3146-1180804260_thumb.jpg

post-3146-1180804279_thumb.jpg

post-3146-1180804968_thumb.jpg

post-3146-1180804989_thumb.jpg

post-3146-1180805010_thumb.jpg

post-3146-1180805026_thumb.jpg

post-3146-1180805043_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kasiu kwiaty masz piękne,ja też mam ich bardzo dużo i je lubię,niestety nie mam czym zrobić zdjęcia. Czy mogłabyś mi powiedzieć co to za kwiatki w drugim rzędzie i jakie mają wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję Apsik za miłe słowa :grin: Bardzo lubię kwiatki i jak tylko gdzieś coś nowego wypatrzę zaraz kupuję , już nie mam gdzie ich stawiać. Co do twojego pytanie to chodzi Ci o drugi rządek od góry ? Jeśli tak to jet to koniczynka, kupiłam ją w doniczkach dwa lata temu na ryneczku od kobitki, która sprzedawała kilka doniczek. Teraz tak się rozmno żyło ( wyrasta to z cebulek ) że przesadziłam do skrzynki i od wiosny do jesieni rośnie na balkonie, a na zimę przenoszę do pomieszczenia razem z innymi kwiatkami. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kasiu ale masz dużo pięknych kwiatów, ja nie mam dużo ze względu na brak miejsca i dobrze że nam je udostępniłaś. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kasiu podziwiam i zazdroszczę. Bardzo lubię kwiaty w domu, ale niestety moje są w opłakanym stanie. Coś im u mnie nie odpowiada, domyślam się, że właścicielka. Jedynie kaktusy rosną jako tako. Mam kilka kwiatów, które dostałam od mamy albo teściowej i u nich te same rosną piękne, a u mnie są takie liche. Może znasz jakieś odmiany, mało wymagające.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kasiu,bardzo okazałe i zadbane Twoje kwiatuszki! To teraz troszkę moich:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki dziewczyny za miłe słowa :lol: :lol: Basiu śliczna gromadka :lol: Też często kąpie swoje, ale i tak chyba za mało, powinnam częściej :lol: ale brak czasu i jak już trzeba to się biorę za nie. Miuriel masz widne mieszkanie czy raczej ciemne ( jak okna wychodzą na wschód zachód ) Pytam dlatego, bo są kwiatki które są łatwe w hodowli, ale potrzebują słonka, a są takie np jak zamioculos ( jest na zdjęciu pierwszym po lewej stronie od krasnala ) który nawet może stać w przedpokoju bez okna. Jak tylko mi napiszesz co i jak to coś ciekawego Ci polecę. Pozdrawiam :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z podziwem patrzę na te kwaitki, u mnie to tylko sztuczne ładnie wyglądają. Jedynie yuka jakoś się trzyma. :grin: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo podobają mi się Wasze kwiaty...ja mam w mieszkaniu kilka paproci,takich nawet okazałych i równie okazałe beniaminy(tak je nazywam,ale czy tak się nazywają to nie wiem),mam jeden aloes,taki już starutki,ale jest przydatny i takie zwisające,których nazwy nie znam :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kasiu bardzo mi się spodobała ta Twoja koniczynka,muszę się o nią popytać bo takiego okazu jeszcze u siebie nie mam. Największy jest fikus ,który już 3 razy miał obcinany czubek i nadal odrasta,nie mieści się w mieszkaniu,troszkę mniejszy mam beniaminek i pandan,w pokoju moich synów jest mnóstwo kaktusów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak mieszkaliśmy w poprzednim mieszkaniu było mało miejsca i ciemno, też miałam dużo kaktusów bo tylko one tam chciały rosnąć. :grin: Teraz mogę trochę poszaleć co czynię :lol: chociaż są takie kwiatki które bardzo bym chciała mieć ,ale ze względu na specjalne warunki szkoda mi ich zmarnować. Gdzieś widziałm taką koniczynkę jak tylko znajdę wstawię linka. Pozdrawiam :lol:

Już mam http://www.toys4boys.pl/item116__Czterolis...koniczynka.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okna mam w jednym pokoju na południe, ale tam też nędznie rosną, może dlatego, że nie jest za duże to okno. W drugim pokoju mam okno na zachód, tu mam słonecznie dopiero po południu. Najlepiej mi rosną kwiaty w łazience, zapewne przez tą wilgoć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie te kwiatki na zdjęciach zbiorowych to okno zachodnie. Więc wszystkie ficusy ( figowce ) , kalatea, cisus, difenbachia, dracena, maranta, palma daktylowa nadają się do widnych i półcienistych miejsc. Rośliny na miejsca półcieniste : alokazja, sansewiera i wspomniany już zamiokulkas. Wszystkie roślinki potrzebują zraszania , niektóre nie lubią przeciągów lub centralnego ogrzewania. Dokładniejsze informacje podam Ci jak już zdecydujesz się na jakiegoś kwiatka. Nie jestem ogrodnikiem roślinki to moja pasja :grin: Pozdrawiam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi