Skocz do zawartości

Moje Kwiatki


Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 213
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W miejscu półcienistym bardzo dobrze rośnie skrzydłokwiat który kwitnie na biało jego kwiaty przypominają łódeczkę również polecam fiołki afrykańskie one bardzo lubią miejsca półcieniste a nawet cieniste i są wesołe bo mają kwiatki w różnych kolorach mam ich troche w mojej kolekcji. A tak przy okazji to mój skrzydłokwiat rośnie na biurku przy komputerze i jest dosć okazały tylko szkoda że nie moge zrobić zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wiecie na temat cieki wodne a kwiaty? Podobno jakoś można samemu sprawdzić czy i gdzie w mieszkaniu jest ciek wodny bo w takim miejscu kwiaty nie rosną dobrze.Podobno koty wybierają sobie takie miejsce w domu jako ulubione do spania ale nie mam kota :grin: Coś kojarzę że rozpuszczając kredę w wodzie i stawiając ją w szklance na podłodze można znależć ciek wodny ale jak to się interpretuje to już nie mam pojęcia. U mnie żadne paprocie nie chcą rosnąć! Teraz właśnie zamiokulkas stał się bardzo popularny bo jest bardzo wytrzymały na przesuszenie i brak światła,zabójczy jest tylko nadmiar wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś koleżanka mojej mamy (specjalistka w dziedzinie medycyny niekonwencjonalnej, cieków wodnych itp) sprawdzała w naszym domu miejsca gdzie owe cieki się znajdują. Od tego czasu moja mama trzyma pod łóżkiem kasztany, ale to już inna śpiewka. Szczerze to nawet nie pamiętam gdzie są te cieki bo jestem do tych spraw nastawiona raczej sceptycznie. W każdym razie kwiaty stały w moim domu w różnych miejscach i wszędzie rosną raczej kiepsko. Mam też uzasadnione podejrzenia, że nie dbam o nie jak należy. Wspominacie tu o kąpaniu kwiatów. Moje są kąpane bardzo sporadycznie. Z tym podlewaniem też nie jestem systematyczna. Słyszałam, że kwiaty należy podlewać o danej porze dnia, ale nie pamiętam czy rano czy wieczorem. Ja podlewam jak sobie przypomnę. :grin: Ps. kot kiedyś najbardziej lubił spać na telewizorze, ale to pewnie dlatego, że mu grzał futerko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze dziewczyny. Macie piękne kwiaty, tzn.brzydkie aby nie zapeszać. Ja nie mam zielonego palca do kwiatów. Moja mama ma smykałkę. Zawsze u nas w domu odkąd pamiętam było zielono. Teraz mamy mniej doniczek ze względów czasowych. Dla mnie najodpowiedniejsze są chyba kaktusy. Kiedyś je hodowałam. Rosły jak na drożdżach bo mam słoneczne okno. Zakwitła mi nawet opuncja na żółto. Ciocia się zdziwiła bo miała większą. U niej nawet pąka nie wypuściła. Lubię kwiaty, lecz nie mam do nich talentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nie Wiem czy zauważyłyście ale mamy nową stronę o ogrodach ja już się tam zalogowałam i czekam na Was teraz możemy pisać o naszych kwiatach i ogrodach na tamtej stronce i dzielic się zdjęciami naszych ogrodków i działek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haniu śliczny kwiatek :lol: moje tak nie potrafią :lol: A co do beniaminka to każdej wiosny przycinam go, podobno to pomaga. Kiedyś synowi tak obleciał że już chcieliśmy go wywalić, ale przyciełam go dosłownie do głównych łodyg i odbił teraz wygląda tak , jest na zdjęciu 4 w lewym rzędzie. Na nowej stronie już też się zarejestrowałam :lol: czekamy na reszte znakomitego grona. :lol: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie miłośników kwiatków! Ja kwiaty uwielbiam, mam sporo miejsca w domu, tylko niestety południowe okna, dlatego wszystkie są rozstawione po kątach na podłodze, dlatego mogę się pochawlić dużym skrzydłokwiatem, właśnie kwitnie, draceną chyba na około 1,5 m wysokości, filodendronem pnącym, który zraszania nie lubi, gruboszem, paprcią bardzo ładną, jeszcze młodziutką, peperomią, która nie lubi przelania i jeszcze innymi kwiatkami, których nazw niestety nie znam. Jeżeli zaś chodzi o północne okna to właśnie mam sporą kolekcję fiołków afrykańskich (ciągle z nimi wariuje i hoduję z listków młode), i nowiutkiego hibiskusa, który niedługo zacznie kwitnąć. Jeszcze chodzi za mną zamioculcas, pewnie go sobie kupię, jak będzię mniej innych wydatków (a moż mi go mąż podaruje :grin: , to takie ciche marzenie). Muszę zobaczyć stronę o kwiatkach, jak polecałyście Panie :lol: Serdecznie pozdrawiam, Justyna. Ps. Haniu, kwiatki masz faktycznie bardzo ładne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Basiu mój syn próbował kilka razy już prowadzić takie drzewka, ale gdzieś popełnia błąd, bo przez jakiś czas jest wszystko ok , a później drzewko mu pada. Mnie też bardzo podobają się takie drzewka , nawet byliśmy na wystawie takie były śliczne, jak znajdę gdzieś zdjęcia to zamieszczę. Muszę rozejrzeć się za książką może trafię na coś z poradami dla początkujących hodowców. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.