Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
renigliwice

Zupa Z Cukinii

Rekomendowane odpowiedzi

post-4422-1183398134_thumb.jpg 50 dkg młodej cukinii ok. 5 szklanek rosołu 40 dkg ziemniaków 2 cebule 1 łyżka masła pół szklanki śmietany garść zieleniny, sól, pieprz grzanki lub groszek ptysiowy Do rosołu dodać pokrojone ziemniaki, cebulę pokrojoną w ćwiartki; wrzucić razem i gotować do miękkości. Cukinię razem ze skórką pokroić w kostkę, dodać do zupy z łyżką masła i gotować jeszcze ok. 10 minut. Przetrzeć przez sito lub zmiksować. Dodać śmietanę oraz zieleninę. Doprawić. Już na talerzach posypać grzankami lub groszkiem ptysiowym. S M A C Z N E G O !!! PYCHOTKA!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłam dzisiaj zupke jest pyszna i tak szybko sie ją robi polecam wszystkim :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cieszę się bardzo Doro, że Ci smakowała. Zupka rzeczywiście jest pyszna , lekkostrawna i niskokaloryczna. Pozdrawiam gorąco. Renata :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zupę z cukinii robiłam dzisiaj już po raz drugi, bardzo nam zasmakowała z grzankami szczególnie, jest lekka i kremowa, także polecam serdecznie, Justyna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja robię inaczej.2 małe cukinie, 1,5litra bulionu warzywnego,5dkg wędzonego boczku,2 ząbki czosnku, 1 łyżka oleju, sól, pieprz,tymianek do smaku. W garnku na oleju przesmażamy pokrojony w kostkę boczek. Gdy się zrumieni, dodajemy czosnek i pokrojoną w kostkę cukinię. Zalewamy bulionem i gotujemy do miękkości ok. 15 min. Doprawićdo smaku tymiankiem, solą i pieprzem.Podajemy zupę z upieczonymi grzankami. Można posypać startym parmezanem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zupka OK! jedliśmy ją w sobotę, no i na dziś zostało. bulion ugotowałem na serduszkach drobiowych, które na końcu dodałem do zupy. poza tym wszystko zgodnie z przepisem :grin: post-5244-1186990681_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi