Skocz do zawartości

Wiśnie Do Placka


Kaka 79

Rekomendowane odpowiedzi

Ten przepis znalazłam w necie są to wiśnie do deserów. Drylowane wiśnie zasypujemy cukrem i odstawiamy aż puszczą sok. Odcedzamy sok, wiśnie przekładamy do dużego garnka. Do odcedzonego soku dodajemy cukier w proporcji: 1 litr powstałego soku-1 kg cukru i zagotowujemy. Zalewamy wrzącym sokiem wiśnie i odstawiamy do następnego dnia na 12 godz. Czynnośc gotowania soku i zalewania nim wiśni powtarzamy przez 3 dni. Na trzeci dzień wiśnie wkładamy do czystych słoików, zalewamy sokiem i słoiki pasteryzujemy 10 min Tak przygotowane wiśnie używam do ciast i deserów, są wyśmienite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja wiśnie wkładam do słoików i zasypuje cukrem zakręcam i pasteryzuje ,są doskonałe do ciasta na kompot i do czego kolwiek chcemy ,nie są pomarszczone :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o wiśniach w spirytusie?Też niby do przetworów się zalicza,nie :wink: Takie wiśnie ze spirytusu to przypominają mi moją 18-tkę czyli wieki temu :roll: Nieżle z kumpelami się wstawiłyśmy tymi wisienkami...a one tak pięknie wyglądały w szklanych misach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię w ten sposób,że wiśnie drylowane wkładam do słoików i zalewam zimnym syropem 1 kg cukru na 1 litr wody ,pasteryzuje 15 min i są wspaniałe.

Elu, czy wiśnie robione w ten sposób są bardzo słodkie czy trochę kwaskowate? Pytam, bo w zeszłym roku robiłam wiśnie (co prawda w inny sposób) ale wyszły tak słodkie, że do niczego się nie nadawały. Nie myślałam nawet, że można aż tak przesłodzić owoce.

Pozdrawiam

Kaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaka są raczej słodkie ,ale ja używam do ciast,tortów i dolewam wody gotowanej i kompot gotowy. Jeżeli obawiasz się ,żę będą za słodkie to troszkę możesz zmniejszyć ilość cukru np.dać 3/4 kg. Wiśnie takie są trwałe i jak mam ich dużo to zrobię zapas nawet na trzy lata.Nie musisz od razu robić dużej ilości ,zrób troszkę i spróbuj. Pozdrawiam bardzo serdecznie...Ela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesypuję niewielką ilością cukru, można nawet zrobić bez cukru. Tak jak ja przesypuję nie są wcale słodkie i tylko tak robię. Sok do picia rozcięczam wodą, i muszę nawet dosłodzić. Kaka wsypiesz wiśnie troszeczkę cukru i tak dalej warstwami. Elunia Ty też tak robisz jak ja w soku własnym. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaka są raczej słodkie ,ale ja używam do ciast,tortów i dolewam wody gotowanej i kompot gotowy.

Jeżeli obawiasz się ,żę będą za słodkie to troszkę możesz zmniejszyć ilość cukru np.dać 3/4 kg.

Wiśnie takie są trwałe i jak mam ich dużo to zrobię zapas nawet na trzy lata.Nie musisz od razu robić dużej ilości ,zrób troszkę i spróbuj.

Pozdrawiam bardzo serdecznie...Ela.

Elu, w sobotę zrobiłam wiśnie wg Twojego przepisu, za który jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam

Kaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesypuję niewielką ilością cukru, można nawet zrobić bez cukru. Tak jak ja przesypuję nie są wcale słodkie i tylko tak robię. Sok do picia rozcięczam wodą, i muszę nawet dosłodzić. Kaka wsypiesz wiśnie troszeczkę cukru i tak dalej warstwami. Elunia Ty też tak robisz jak ja w soku własnym.

Pozdrawiam

Halino dziękuję za szybką odpowiedź. Następną partię wiśni zrobię wg Twojego przepisu i porównam, które mi bedą bardziej smakowały.

Pozdrawiam

Kaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.