Skocz do zawartości

Kolacja Z Dziewczyna... Co Zrobic?


Olmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w sumie to niezbyt sie interesuje kulinaria. A przynajmniej ta jesj strona zwiazana z przygotowywaniem potraw :lol: Tak prawde powiedziawszy, moje umiejetnosci koncza sie na jajecznicy i schabowym. No i wody nie przypale :( Ale do rzeczy. Ma przyjechac do mnie kolezanka. I dobrze by bylo sie popisac czyms dobrym i jednoczesnie ladnie wygladajacym do jedzenia. Nie ma to byc typowy obiad, raczej cos w stylu kolacji, nie chce specjalnego obrzarstwa no i kolacji tez dlatego ze chce zeby bylo bardziej nastrojowo. Moze zlego slowa uzylem piszac kolezanka :-D Albo powinienem dodac: jeszcze kolezanka. Dlatego powinno to byc cos raczej innego, zmyslowego itd Mysle ze wiecie o co mi chodzi, a jak nie to zawsze moge doprecyzowac. Jako ze nie chce siedziec sporo czasu w kuchni podczas gdy bedzie mi winko na stole sie grzac to dobrze zeby bylo to nie za dlugie w przygotowaniu. No i tez wezcie pod uwage moje "doswiaczenie" w gotowaniu. Dlatego raczej wolalbym uniknac egzotycznych artykulow ktorych bede szukal po kilku sklepach i za ktore pewnie zaplace tyle ze taniej wyjdzie do restauracji isc :lol: mam nadzieje ze nie postawilem zbyt wysokich wymagan, ale tez sam nie wiem czego do konca chce (moze zauwazyliscie). Tak wiec czekam na jakies propozycje tego co moznaby zrobic na te okazje. Ogolnie nie jest ze mnie zadna niezdara i jak bede mial dokladnie napisane co robic to nawet trudniejsze rzeczy moze dam rade (ewentualnie przecwicze to przed przyjazdem). To pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olmer-kiedy ma być ta romantyczna kolacja?Musimy wiedzieć,ile mamy czasu :) Ja zasugeruję niezbyt oryginalnie-spaghetti z sosem carbonara albo z pomidorowym,teraz pomidorów masa. Najważniejsze,to nie chwal się dziewczynie,że jesteś mistrzem-raczej radziłabym w drugą stronę to bardziej Cię doceni,że dla niej tak się starasz. Wcześniej kup winko,świece i kwiaty dla Niej.Na obrusie możesz rozsypać płatki róż-to mi się zawsze podoba,takie romantyczne.A...gdyby co :( to POTEM w łazience też romantycznie świeczki i płatki róż w wannie i będzie niezapomnianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaleznosci od wersji albo za tydzien w poniedzialek albo za miesiac, nie wiem jeszcze kiedy przyjedzie ale lepiej sie wczesniej przygotowac :( Nie chce tez zeby bylo az tak romantycznie, ale o nastroj juz sam zadbam, byleby jedzenie bylo dobre na stole :) Co do moich umiejetnosci to raczej wie ze sa jakie sa :] To czekam jeszcze na inne propozycje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do propozycji podanych przez basga. Makaron carbonara nie wymaga zbytnich umiejętności a jaki efekt :P Cały przepis znajdziesz na przykład tu: http://www.smaczny.pl/forum/index.php?show...mp;hl=carbonara

A może pomyślisz o czymś lekkim i zmysłowym jak bita śmietana, delikatna, rozpuszczona czekolada...mmm :P

Jeśli tak, to proponuję naleśniki z owocowym nadzieniem, np. winogrona (pamiętaj o wyjęciu pestek), brzoskwinie, ananas, czereśnie, truskawki...jednym słowem, to co lubicie, i na co Cię stać. Owoce zawinąć do naleśników, które wystarczy tylko polać roztopioną czekoladą (albo sosem czekoladowym), udekorować bitą śmietaną, i już można się rozpuszczać w zachwytach nad Twoim talentem. Kucharskim oczywiście :grin:

Fajny i wypróbowany przepis na naleśniki jest tu: http://www.smaczny.pl/forum/index.php?show...;hl=nale%B6niki

Albo może "podejdziesz" koleżankę sposobem, podobno przez żołądek do serca :P

Co byś powiedział na bakłażana? W końcu to afrodyzjak, nazywany gruszką miłości! :P Jeśli miałbyś ochotę wypróbować jego działanie na koleżance, to mam fajny przepis, znajdziesz go tu: http://www.smaczny.pl/forum/index.php?showtopic=5426

Jeśli byś się na niego zdecydował, to czosnek radzę zastąpić solą czosnkową albo szczyptą granulowanego.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basieńko co ty z tą łazienką ależ się rozmażyłaś kochana hi hi, mi się też podoba ten twój pomysł.

Wracając do rzeczy to może być makaronik jak pisze Basia,

albo sałatka grecka

http://www.smaczny.pl/forum/SaLatka-Grecka-t5034.html

albo sałatka gyros

http://www.smaczny.pl/forum/Salatka-GYROS-t483.html

a na deser bardzo prosty lekki deser z galaretki

http://www.smaczny.pl/forum/index.php?show...hl=lekki+desrer

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A...TAK SIę ROZMARZYłAM...KURCZE-ALE TRZEBA KIEDYś POMYśLEć O TAKIEJ KąPIELI :P kiedyś kąpałam się w płatkach róż :P ...ale jak rozmiękły to bleeee,przyklejały się do ciała! Olmerku,wybrałeś już menu na ten wieczór?Trzymamy kciuki!Po wszystkim nam tu zamelduj jak było! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Olmer ja bym proponowała zrobić jakąś zapiekaneczkę w daniach głównych masz ciekawe propozycje dużo zdjęć napewno coś ci przypadnie do gustu ;)

kurcze jakie to romantyczne.......................................

teraz sobie przypomniałam co zaserwował mi mój mąż na zaręczyny :grin: (ale ma usprawiedliwienie bo nie było jeszcze smacznego wtredy ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nadal będę trzymać "swojej" wersji :grin: Stawiam na: zmysłowość, delikatność, lekkość, przyjemność, smak, zapach, wygląd. Takie doznania zapewnia właśnie coś z bitą śmietaną, sosem (czekoladowym, owocowym, itp), owoce (mięsiste...). Słuchaj "mądrych panów" z telewizji :grin:, że czekolada to źródło magnezu, skutecznie wpływa na rozluźnienie, odstresowanie (a ono może towarzyszyć Wam na początku...krótko zapewne, ale jednak może wystąpić :grin: ) Poza tym, kto ma ochotę na igraszki z ciężkim żołądkiem? No i np bita śmietana, albo owoce, to może być fajny element "zapoznawczy", równie dobry jak płatki róż w łóżku czy wannie ;) W procesie powalania na kolana Twojej wybranki, należy użyć nie tylko jej zmysłów powonienia i smaku ale również wzroku. A takie np. naleśniki z owocami, to można ułożyć na milion trzysta sposobów (np. powycinać z nich serca, albo ładnie pozawijać w"sakiewki", albo ułożyć w koperty- taki oryginalny list miłosny stworzyć). Albo sałatkę w arbuzie zaserwować! A do tego smaczne drinki w kokosie... Poza tym proste danie, trudno skonocić, i nie trzeba się stresować, że coś nie wyjdzie, nie zasmakuje, itp. Nie trzeba spędzać pół dnia w kuchni na jego przyrządzaniu (bo przecież wiadomo, że ten czas lepiej spędzić na doborze kwiatów, muzyki, przygotowaniu nastroju, itp). Pozostał jeszcze jeden aspekt- pomyśl o śniadaniu! Szkoda byłoby, gdyby śniadanie "popsuło" wrażenia po kolacji ;) Trzym sie chłopaku! Będzie dobrze! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Dziewczyna jednak przyjezdza pozniej. Moze to i dobrze bo jedyne co mi poki co wyszlo to to spagetti. Nalesniki calkowicie odpadaja. Chyba ze kupie sobie jakas patelnie superteflonowa za 150zl ale poki co nie przewiduje takiego zakupu. Moja siostra jakos daje rade robic na tych patelniach co mamy nalesniki ale ona robi zwykle, a nie jakies bibulkowe. Te mi sie zawsze przypalaja, zreszta sie nie dziwie skoro teflon starty. Juz nawet odpuscilem to smarowanie tluszczem tylko wylalem tluszcz i nadal sie przypala. Aktualnie jestem na etapie jedzenia samego nadzienia do nich bo cos trzeba z nim zrobic :P A zapiekanke to jaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytać to szanowny Olmer nie umie? :wink:

Wyraźnie Justyna.K napisała- cytuję:

Olmer ja bym proponowała zrobić jakąś zapiekaneczkę w daniach głównych masz ciekawe propozycje dużo zdjęć napewno coś ci przypadnie do gustu icon_mrgreen.gif

BTW- chyba nawet taką niezłą patelnię, lepiej jest przed smażeniem naleśników natrzeć choćby delikatnie tłuszczem... jak się go wyleje, to nic dziwnego, że ciasto się przypala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość PanCiasteczko

Witam.

Postanowiłem wykorzystać ten temat, mam nadzieje, ze autor się nie obrazi.

O co mi chodzi? Tradycyjnie, zaprosiłem dziewczyne na kolacje i zamierzam zwalić ją z nóg, zaimponować jej etc :razz: Przygotowałem sobie pewien zestaw jaki chciałbym podać i prosiłbym o pozytywną krytykę. Co zmienić, co wywalić, co dorzucić, czy pasuje itp.

Nie umiem kompletnie gotować - ograniczam się do jajecznicy, tostów, grzanek - raz zrobiłem Sphagetti Bolońskie. Wybrałem wiec dania szybkie i chyba dość proste. Korzystałem z internetu przy wyborze przepisów. Prosiłbym o rady i o ocenę czy to co proponuje jest fajne :razz:

Jedziemy:

Przekąska - moja dziewczyna uwielbia krewetki, ale niestety jest na nie uczulona (alergia czy cos...), wiec moge je zaproponować tylko w małych ilosciach.

Znałazlem nastepujace dwa przepisy:

http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis5666.html

http://www.smaczny.pl/forum/index.php?showtopic=6590

Który Waszym zdaniem lepszy?

Moje pytania. Co to jest słodka smietana uht? Znaczy jaka? Ile procent itp :razz: W przepisie jest by nie usuwac z krewetek pancerzyka... w sensie przy gotowaniu, ale pzred podaniem usunać? Czy podać na talerz z pancerzykiem? help 8) Przepis jest na 40 krewetek - jesli zmniejsze ilosc do 25% to czy zachowam idealny smak zmniejszajac reszte skladników do 25%?

Danie głowne:

http://www.smaczny.pl/forum/index.php?show...mp;hl=carbonara

I pytanie kuriozalne. Jak oddzielić zółtko od białka? Wydaje mi sie, ze przy ingerencji lyżką zóltko się rozwali :P

Do tego zamierzałem podać białe wino (nie wybrałem jeszcze jakie). Czy taki zestaw pasuje? W sensie białe wino do carbonary, carbonara do krewetek etc...

Na deser:

Tu mam problem. Po carbonarze traci się raczej apetyt, gdyz jest bardzo sycaca. Planowałem zrobic lody powiedzmy dwa smaki z kawałkami owoców. Moze jakies banany czy cos. Co zaproponowalibyscie do takich dań?

Znałazłem coś takiego - http://www.smaczny.pl/forum/index.php?show...hl=lekki+desrer natomiast nie wiem czy dam rade coś takiego ogarnać. Dziewczyna lubi tiramisu - ale pewnie z tym jest duzo roboty, czyz nie? Poza tym srednio pasuje do poprzednich dań.

Z przyjemnoscia przeczytam kazda rade i ocene.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.