Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
teresap

Tort- Orzechowy

Rekomendowane odpowiedzi

A my znów się objadamy , z okazji 17 urodzin syna

Ma, nadzieje że zdjęcia z mojej pracy pomogą co niektórym podjąć decyzje upieczenia tortu , bo naprawdę nie jest trudny TORT ROBIMY DZIEŃ WCZEŚNIEJ

Witam, dziękuję za dobry przepis, tort upieczony jeszcze nie skonsumowany, bo właśnie upiekłam i czekam aż jaja ostygną do masy.Moja jedyna rada dla pieczących tort na tortownicę 28, u mnie piekłam w 26 nie zmieścił się i wypływał podczas pieczenia ,poza tym przepis godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, dziękuję za dobry przepis, tort upieczony jeszcze nie skonsumowany, bo właśnie upiekłam i czekam aż jaja ostygną do masy.Moja jedyna rada dla pieczących tort na tortownicę 28, u mnie piekłam w 26 nie zmieścił się i wypływał podczas pieczenia ,poza tym przepis godny polecenia.

Bardzo się cieszę że jest tylko jedna uwaga , ja też muszę przypomnieć se ten smak , a zbliżają się urodziny syna POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam !!!!!!!!!!!!!!!

- + - 3/4 szklanki (najlepiej robić do swojego smaku, bo na przykład dodasz czekolady i wtedy cukier trzeba ograniczyć ja najlepiej lubię z fusami z kawy ) dodawać do masy i ubijać .

Do bitej śmietany też płaska łyżka cukru pudru

Pozdrawiam jeszcze raz przepraszam i czekam na opinie :wink:

proszę popraw w przepisie, że chodzi o 3/4 szklanki cukru, bo jest tylko 3/4 cukru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podnosze bo robie dzis w prezencie urodzinowym :mrgreen: niestety musze zrezygnowac poniewaz zmielilam orzechy i sa bardzo mokre,podejrzewam ze powinny byc kupowane juz zmielone , lekkie i suche przede wszystkim bo z takich tak jak juz komus zrobi sie zakalec, nie bede ryzykowac, zrobie normalny biszkopt i mase orzechowa ale na pewno do tego przepisu jeszcze wroce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mart ja zawsze mielę orzechy przed pieczeniem biszkoptów orzechowych. Są wilgotne bo mają tłuszcz w sobie ale to nie przeszkadza w cieście. Jeszcze nigdy nie miałam z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

widzisz Jolu nie wiedzialam,zaczelam czytac w necie i znalazlam ze powinny byc wczesniej obrane i podsuszone bez lupin, przestraszylam sie tego i zrezygnoalam, szkoda,w rezultacie upieklam jasny biszkopt i mase orzechowa, tez dobrze :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Ja też mielę orzechy .

Kupuję jak są najtańsze wsypuje w płócienną torbę i jak potrzeba mielę

Przyznaję że są suchutkie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi