Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Klamerka

Sprawdźcie Czy Podsłuchuje Was Policja!

Rekomendowane odpowiedzi

- Sprawdźcie, czy podsłuchuje was policja. To łatwe, bo mają jakąś lukę w systemie komputerowym. Należy z komórki wybrać numer 08. Jeśli zgłosi się komenda, możecie aparat wyrzucić na śmietnik, bo jesteście namierzani - taką informację otrzymali dziennikarze "Expressu Ilustrowanego" od zbulwersowanego czytelnika.

Słyszeliście już o tym?

Resztę artykułu znajdziecie tu:

Wiadomości24.pl: "Tajemniczy numer 08- policyjny podsłuch?"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostro!! Sprawdziałam na swoim aparacie z ciekawości... i nic- hehe a szkoda bo był miała motyw do wymiany telefonu. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to pewnie mnie podsłuchują bo zgłosiła się policja!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:grin: Ech czego to nie zrobią dziennikarze żeby znaleźć sensację :-D Rozwiązaniem jest oczywiście (jak można wyczytać w komentarzach do podanego artykułu) to, że w niektórych krajach numer 08 funkcjonuje jako 112, a niektórzy producenci telefonów przekierowują go automatycznie na 112. Ale coś z nami polakami zaczyna być dziwnego - pierwsze podejrzenia - podsłuch :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja myśle, że to jakaś obsesja na temat podsłuchu i tania sensacja za którą ktoś wziął spore pieniądze. Może jestem naiwna - ale mnie takie wyjaśnienie jak podał Marcin w zupełnosci wystarcza :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyobrażam sobie ile osób dzwoniło pod ten numer, żeby sprawdzić czy są podsłuchiwani, a część z nich zapewne z pretensjami, a to jest przecież numer alarmowy. Echh :)

To mi przypomina sytuację (nie tak dawno), kiedy to gazeta.pl podała informację, że Kancelaria Prezydenta RP ogłosiła zamówienie publiczne na różne medykamenty w tym na viagrę i testy ciążowe.

Oczywiście podniósł się szum po co ludziom z kancelarii prezydenta takie rzeczy.

Było to zamówienie do Gospodarstwa Pomocniczego Kancelarii Prezydenta. Gospodarstwo to zajmuje się zarządzaniem całym zapleczem prezydenta, budynkami, samochodami , obsługą socjalną pracowników. W skład tego gospodarstwa wchodzi również ogólnodostępna apteka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem w plusie i przedzwoniłam na numer 08, wyświetliło się że to jest numer alarmowy i usłyszałm głos - pogotowie policji w Bydgoszczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to wszystko uczy nas tylko aby wszelkie sensacje traktować z dystansem :wink: W końcu media żyją z podawania informacji - a informacja oryginalna stanowi dodatkową zaletę takiego pisma/gazety/telewizji - jak widać czasami jak nie ma co napisać wymyślane są różne "sensacje".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi