Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Aaaaaa .... jaki domek imbirowy , slicznosci . Natomiast na bazie masy piankowej robilam zwykla krajanke.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super...szkoda że nie jestem w stanie przetłumaczyć z angielskiego-może ktoś pomoże?Zainteresował mnie ten blok z pianek :eek:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troszke luzniej sie zrobilo to na szybciora wklepuje. Jakby co ,to niech mnie ktos poprawi

1/2 filizanki miekkiego masla

336 g twardych wiorek czekoladowych

1 lyzeczka wanilii(w plynie)

1 filizanka posiekanych orzechow wloskich

294 g marshmallows

1 filizanka wiorek kokosowych

W naczyniu roztopic maslo,czekoladowe wiorki ,zdjac z ognia dodac orzechy i wanilie.Wymieszac dokladnie ,dalej mieszajac wystudzic.Schlodzic.Nastepnie dodac marshmallows,wymieszac az masa pokryje calosc.Po schlodzeniu uformowac za pomoca papieru,obtoczyc wiorkami i wstawic na noc do lodowki.Podawac pokrojone w plastry.

Hmm...osobiscie zrobilabym to inaczej :eek:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O...dzięki! A jakbyś to zrobiła?Każda sugestia jest ważna,mnie w tej chwili przychodzi tylko do głowy chłodzenie tego deseru w plastikowej butelce :eek:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Basqa ja robie tak: ok 1/2 margaryny 400 g marshmallows 1/2 tabliczki czwkolady Roztapiam na gladka mase.Nastepnie wsypuje albo ryz preparowany albo platki kukurydziane( ewentualnie wiorek kokosowych ok. 1/2 szkl). Gotowe! Mozesz z tego formowac co chcesz , ja wrzucam do blaszki i jak zastygnie robie zwykla krajanke. Mozesz uzyc tez pasty marshmallows. :eek:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jak roztopisz pianki to nie będzie takie kolorowe a to mi się wizualnie podoba. :eek:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie dodasz czekolady to bedzie rozowe , natomiast wersja czekolada i platki bedzie rozbrajajaco chrupiaca. Masz duzy wybor formy :eek:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratuluje AIDA :roll: Powiedz, czy to wymaga duzo pracy i cierpliwości ? Ja bardzo bym chciala zrobic taki, ale obawiam sie, ze skonczy sie na zrobieniu domku z tektury :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale sliczny ten domek...szczegolnie dach ciekawie zrobiony,a otwory na okna i drzwi wygladaja jakby byly wyciete juz po upieczeniu?A moze sie myle...ja nie moge sie juz doczekac kiedy bede te chatke robic ,ale narazie jeszcze za wczesnie.Poczekam i tak na poczatku grudnia wezme sie do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak, zazwyczaj w przepisach jest napisane żeby wysiąć przed pieczeniem ale w trakcie pieczenia kształty się deformują i potem trudno to złożyć, więc wycinałam z upieczonej płyty. A te dachówki to oczywiście pierniczki pieprzowe TAGO. Trzeba dodać dużo przyprawy do pierników wtedy w domu tak pięknie pachnie, ja czasami wkładałam do środka podgrzewacz super efekt a z galaretek lub żelków robiłam witraże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi