Skocz do zawartości

Biszkopt


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

Biszkopt 8 jaj 1 szklanka mąki 1 szklanka kartoflanki 1 szklanka cukru 1 mały proszek do pieczenia Z podanych składników upiec biszkopt w dużej tortownicy. Masa 1 l mleka 1 szklanka kaszy manny 2 małe op. cukru waniliowego 1 1/2 kostki palmy - gramatura 225 g. 4 łyżki cukru pudru sok z dwóch cytryn Kaszę manną namoczyć w dwóch niepełnych szklankach mleka. Resztę mleka zagotować , dodać napęczniałą kaszę i gotować ok. 20 minut cały czas mieszając. Na koniec dodać cukier waniliowy i ostudzić. Zmiksować palmę z cukrem pudrem, dodać sok z cytryn. Do utartego tłuszczu dodawać po łyżce kaszy miksując. Biszkopt przekroić, przełożyć masą, wierzch posypać tartą czekoladą lub kakaem.

post-2336-1206881633_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko ale dałam sie nabrać , a "prima aprilis" dopiero jutro :grin: . Myślałam ,że do tego kremu potrzebne jest kozie mleko :grin: . Robiłam ten krem niedawno do dziwaka ,jest bardzo dobry ..... po raz pierwszy spotykam sie z ta nazwą :grin: . A Twoje ciasto wygląda apetycznie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie można się zakręcić :grin: Ja też myślałam,że chodzi o kozie mleko,ale jeśli dobrze kumam, to ta masa tak się nazywa, tak? A właściwie skąd ona sie wzięła? Mimo wszystko interesujący przepis.Już go dołączam do swojej "skarbnicy" przepisów :grin: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko i Iwonko jak obliczyłam to ten przepis posiadam od około dwudziestu lat. Przepis posiadam od współpracowniczki i dobrze Iwonko skojarzyłaś że masa nosi taką nazwę. Ja tak samo podałam jak mam zanotowane od niej w zeszycie i nie wiem kto to taką nazwę wymyślił. Przypuszczam że ona ten przepis musiała dostać od kogoś. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witaj Ina. Jesteś Wielkim Autorytetem na tym forum i bardzo słusznie. Zawsze czytam Twoje przepisy i wiele z nich już wypróbowałam tylko nie zawsze jest czas usiąść do komputera i wyrazić opinię. W każdyn bądź razie jeżeli czytam jakiś przepis i widzę, że Ty oceniłaś go wysoko to znaczy że jest godny uwagi. Jeżeli chodzi o to ciasto, to znam podobne. Unieściłam je na forum pod nazwą Cisto WZ z Masą Grysikową. Też jest pyszne i też mam przepis od ponad 20 lat. Krem grysikowy został chyba trochę zapomniany, a szkoda. Pozsrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane Forumowiczki.. otóż muszę stanowczo powiedzieć, że krem grysikowy nie został zapomniany :D Igo.. ja od niedawna wzięłam się za gotowanie i pieczenie... ooojjeejj... no to już rok :P gdy wyszłam za mąż i zamieszkaliśmy z Mężem sami.. i właśnie jednym z pierwszych ciast jakie zrobiłam było właśnie takie z kremem z kaszy manny :D A Halinka dla mnie tez jest autorytetem i również czytam przepisy Jej autorstwa i wszelkie uwagi jakimi się dzieli z nami na forum. Pozdrawiam Was ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.