Skocz do zawartości

Gofry


iwona30

Rekomendowane odpowiedzi

Składniki:

45dkg mąki

2 szkl. mleka

12 dkg cukru pudru

1 cukier waniliowy

15 dkg masła lub margaryny - roztopić

3 jajka

płaska łyżeczka proszku do pieczenia

szczypta sody

szczypta skoli

Wykonanie:

Składniki sypkie wsypać do miski i dokładnie wymieszać, dodać mleko, żółtka i roztopione masło wszystko dokładnie zmiksować na końcu dodać pianę ubitą z trzech białek i delikatnie wymieszać łyżką.

Smacznego.

post-5399-1206961145_thumb.jpg

post-5399-1206961161_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do popołudniowej kawy były te pyszne gofry :smile: . Polecam , bo przepis jest extra ....zawsze robiłam "na oko" ,wychodziły raz lepsze ,raz gorsze , a teraz zrobiłam wszystko dokładnie jak w przepisie. Ciasto wyszło dość gęste ,nie wiem ,czy takie miało być ? Iwonko dziękuje ,że podzieliłaś sie przepisem .

post-6888-1206979329_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj Basieńko daj znać jak wyszły. Figiel masz fajną formę do gofrów, następnym razem jeżeli ciasto będziesz miała za gęste to dodaj mleka w przepisie było 3 szklanki mleka ja dałam dwie bo wydawało mi się że będzie za rzadkie ale to też zależy dużo od mąki. Cieszę się że smakowały, mi wyszło z tego przepisu 20 gofrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam przed chwilą gofry. Powiem tak- ciasto w smaku bardzo dobre ale nie wiem co zrobiłam nie tak ale wyszły strasznie gumowe... spodziewałam się delikatnych i chrupiących gofrów a tu lipa... no ale cóż :smile: mimo wszystko polecam przepis :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiulek-może gofrownica ma słabą moc i wychodza gumowate? Gofry po wyjęciu dobrze jest postawić tak,by nie dotykał jeden do drugiego,ja do tego kupiłam specjalnie taką malutką suszarkę do naczyń i ustawiam w niej goferki jak sa ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najlepszy przepis na gofry jaki mam! Właśnie się nimi zajadamy!Są bardzo chrupiące i nawet suszyć ich nie trzeba,bo od razu po wyjęciu są chrupiące! Smacznego i...dzięki Iwonko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w jakiej gofrownicy je pieczecie?Ja kupilam taka elektryczna i co ciekawe byly tam dwa przepisy na zrobienie gofrow.Jeden byl w srodku razem z instrukcja i z niego robilam wyszly calkiem niezle ale malo.Ale byl tez drugi przepis na pudelku,o ktorym nie mialam zielonego pojecia dopoki mojemu kochanemu mezowi nie zachcialo sie zrobic mi niespodzianki pewnego niedzielnego ranka.Oj mialam pozniej robote by go doczyscic a to nie takie latwe bo ma powloke teflonowa(ciasto po prostu przywarlo do powierzchni i biedaczek nie mogl go odkleic,probowal je jakos odlepic i porysowal troszke ten teflon)Oj dostalo mu sie pozniej... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najlepszy przepis na gofry jaki mam!

Właśnie się nimi zajadamy!Są bardzo chrupiące i nawet suszyć ich nie trzeba,bo od razu po wyjęciu są chrupiące!

Smacznego i...dzięki Iwonko!

Basiu ale narobiłaś mi ochoty :P szkoda że nie mieszasz bliżej :D następnym razem jak odwiedzimy Kraków wiesz na co przyjedziemy :D :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.