Skocz do zawartości

Naleśniki Z Sosem Bolońskim

Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto na naleśniki:

Litr mleka

3 jajka

pół łyżki oregano

pół łyżki bazylii

ok. 0,5 kg. mąki

łyżeczka soli

pół łyżeczki cukru

Wszystko dokładnie wymieszać ,jeśli ciasto jest za rzadkie nalezy dosypać mąki. usmażyć naleśniki. Z podanych składników wychodzi ok. 15 naleśników

post-9750-1208967838_thumb.jpg post-9750-1208967853_thumb.jpg

Nadzienie:

0,5 kg. mięsa mielonego

cebula

sos w słoiczku np. Łowicz ,,sos spaghetti,,

1 torebka ,,pomysł na sos bolonski,, np. Winiary

wegeta

przyprawa włoska lub przyprawa do spaghetti

cebule pokroić w kosteczke, podsmażyć na oleju , dodać mięso mielone, smażyc ok. 10 minut, dodac sos w słoiczku a nastepnie z torebki, wszystko wymieszać, gotować na małym ogniu. Doprawić do smaku wegetą i przyprawa do spaghetti

Sos boloński można oczywiście zrobic wg. własnego przepisu

Sos jogurtowo-czosnkowy:

3 małe kubeczki jogurtu naturalnego lub jeden duży

4 duże ząbki czosnku

pół łyżeczki papryki słodkiej

pół łyżeczki wegety

wlać jogurty do miseczki, dodać paprykę, pół łyzeczki wegety , czornek drobno posiekać, dodać do sosu i wymieszać

post-9750-1208967771_thumb.jpg post-9750-1208967788_thumb.jpg

post-9750-1208967807_thumb.jpg

Dodatkowo:

Ser żółty do posypania

Wykonanie:

Na każdy naleśnik nakładac ok. 1 łyżke nadzienia mięsnego, zawijać , posypać startym żółtym serem i zapiekać 30 minut w 180 st.

post-9750-1208967690_thumb.jpg post-9750-1208967738_thumb.jpg

Podawać z sosem jogurtowo czosnkowym.

post-9750-1208967673_thumb.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

Z pewnością wypróbuję ten przepis przy najbliższym spotkaniu ze znajomymi, którzy zarazili mnie miłością do sosu czosnkowego. Dorotko próbowałam twoje przepisy, muszę powiedzieć, że wyszły rewelacyjne. Zagościły w moim domu na stałe. Dziękuję.

Odnośnik do odpowiedzi

wyglada rewelacyjnie. wyprobuje napewno. Teraz nasuwa mi sie jeszcze jeden pewien pomysl, podobnie jak pizza turecka, mozna te nalesniki zapiekac bez sera - tylko z sosem, a potem nadziac salatkami i sosami. Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za przepis.

Odnośnik do odpowiedzi

no wlasnie u nas cos takiego sprzedaja, tylko mi sie wydaje, ze oni te placki pieka. Ale sa posmarowane sosem z mielonego. Potem sa one jeszcze raz podgrzewane w piecu do pizzy i nadziewane salatkami i miesem kebab i sosami. Potem sa zwijane, zawijane w folie i tak sie je je. Bardzo przepyszne. Ja najchetniej jem na ostro i tylko z salatkami, bez miesa kebab. Sadze, ze w podobny sposob mozna tez przyzadzic te nalesniczki. .... ze tez sama nie wpadlam na pomysl tych nalesnikow :shock: Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Zrobiłam moim chłopakom naleśniki na bazie tego przepisu, tylko nie miałam mięska mielonego i obsmazyłam kiełbaskę drobniutko pokrojoną. Reszta bez zmian. Pomysł ciekawy - wszystkim bardzo smakowało. Następnym razem wypróbuję z mięskiem. pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Dorotaxx.....z pewnością były pyszne!! czy może coś zmieniłas w nich? a moze zrobiłas jednak coś innego i równie pysznego,jak nalesniki z sosem bolonskim??

Pozdrawiam:))

Odnośnik do odpowiedzi