Skocz do zawartości

proszę, pomóżcie mi... poszukuje przepisu na tekie ciasto...


Gość enka

Rekomendowane odpowiedzi

na dole są biszkopty takie okrągłe, jako spód ciasta albo upieczony biszkopt, na tym jest krem pyszny taki że aż sie ślinię, w ten krem powtykane połówki brzoskwiń, a na to galaretka brzoskwiniowa... czy ktokolwiek ma przepis na to ciasto? śni mi się ono po nocach!!!!!!!!!!!!!!!! BLAGAM, ono mi się naprawdę śni! PS. witam, jestem nowa na forum, cąłuski dla wszytskich!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Cię serdecznie na stronach najlepszych przepisów kulinarnych. Nie wiem, czy o takie ciasto Ci chodzi, ale mi to pachnie na "Ambasadora" Spó ciasta to płaski blat biszkoptu, lub też ułożone na dnie tortownicy biszkopty, natomiast krem stanowi masa budyniowa podzielona na 2 części, do jednej dodajemy kakao oraz rodzynki, natomiast do drugiej orzechy, startą na dużych oczkach czekoladę. Układamy następująco: biszkopt, masa ciemna, masa jasna, owoce (w Twoim wydaniu brzoskwinie) i tężejąca galaretka. Czy o taki przepis Ci chodzi? Jak tak, to daj znać, a "poratuję" Cię dokładnym przepisem, co przestanie Cię już po nocach dręczyć. Pozdrawiam Cię serdecznie. Tereńcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czesc :D podam Tobie swoj przepis na takie ciasto Kupuje dwie bite smietany w proszku i dwie gaaretki o roznych smakach ,biszkopt przewaznie pieke sama acha i pol litra mleka,kazde opakowanie galaretki rozpuszczam w osobnych naczyniach i czekam az troszke stezeje,nastepnie tak samo robie z bita smietana i do ubitych smietan dodaje galaretki ,i przekladam takimi masami biszkopt ,na wierzch daje owoce .Jest naprawde pyszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wyglada jednak mi to na ambasador:) a oto jak ja go robię:) jest naprawde przepyszny:D

Składniki

BISZKOPTszklanka mąki tortowej; 6 jaj; szklanka cukru; torebka kisielu cytrynowego; płaska łyżeczka proszku do pieczenia

MASA:

Biszkopt: jaja ubic z cukrem na parze. Mąkę, kisiel i proszek do pieczenia przesiać przez sito i wymieszać widelcem z masą jajeczną.Ciasto wylać do dużej tortownicy lub blachy wysmarowanej tluszczem i wysypanej bułką tartą. PIec około 40 min w temp 180-190oC

Masa: 2,5 szklanki mleka zagotować z cukrem. Rozmącić żółtka, rozprowadzić pozostałym zimnym mlekiem i wymieszać z budyniem. Wlać do gotującego się mleka cienką strużką cały czas mieszając. Gdy budyń się zagotuje i zgęstnieje, zdjąc z ognia i ostudzić. Maslo utrzeć na puch i wciąż ucierając dodawac po łyżce zimnego budyniu. Masę podzielić na dwie części. Do jednej dodać kakao, rodzynki i pół tabliczki gorzkiej czekolady pokrojonej w drobną kostkę i wymieszać. Do drugiej części masy włozyć pokrojone brzoskwinie i posiekane orzechy, Nasączyć biszkopt sokiem z brzoskwiń. Równą warstwą rozsmarować najpierw ciemny krem a potem jasny. Pozostała czekoladę zetrzeć na tarce i posypać nią ciasto. Wstawic do lodówki na ok 8 godz. SMACZNEGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

A oto Basiu ilości na masę: MASA DO AMBASADORA: S K Ł A D N I K I - 2 masła - 1,5 szklanki cukru - 7 żółtek - 3 szklanki mleka - 2 budynie waniliowe - 2-3 łyżki kakao - gorzka czekolada - po 10 dag rodzynek i orzechów - puszka brzoskwiń :) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.