Skocz do zawartości

Dżem Z Cukinii Z Galaretką


basga

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis przywiozłam od siostry,tam go jadłam,posmakował mi więc podzielę się z Wami przepisem,bo właśnie go zrobiłam. :?: Dżem z cukinii z galaretką 2.5 kg obranej i wydrążonej cukinii 1 kg cukru 2 galaretki w proszku-ja użyłam pomarańczowej 2-3 łyżeczki kwasku cytrynowego olejek pomarańczowy do ciast Cukinie pokroić w drobną kostkę-ja starłam na grubej tarce jarzynowej-zasypać cukrem z kwaskiem i odstawić na około 12 godzin. Smażyć bez odlewania soku do miękkości,dodać olejek.Po wyłączeniu gazu wsypać galaretki,dobrze wymieszać i gorący nakładać do słoiczków. Ja dodałam jeszcze kilka gożdzików dla aromatu. Przechowywać w chłodnym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smak...taki jakby ananasowo-pomarańczowy,gdyby dodać np.galaretkę ananasową to byłoby też super. Dobrze,że jednak starłam na tarce bo raz,że szybciej a dwa-że z każdą łyżeczką czuć te wiórki. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam dżemik i muszę pochwalić ten przepisik. Dżem wyszedł wyśmienity. Do smaku dodałam galaretkę agrestową, a żeby nie było wiórków cukinii po prostu zmiksowałam cukinię. Wyszła po prostu papka, co w rezultacie chyba nie jest złym pomysłem, ponieważ konsystencja na sam koniec jest całkiem przyzwoita. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Ja mam troche inny przepisik pod nazwą"marmolada z cukini"ale jest dużo bardziej pracochłonna. 1 kg pokrojonej w kostke cukini 35 dkg cukru podsmażyć i odstawić na 2 godz. Po 2 godz. odlać sok ok 1 szk i odstawić tą szklanke z sokiem do lodówki. Cukinie zagotować ,należy ją gotować trzy dni po 2 godz.(ona się całkiem rozgotuje). Trzeciego dnia do soku(odlanego wcześniej) dodać 1 galaretke(wedle uznania),rozmieszać, zostawić na 1 godz aż zgęsnieje. Cukinie jeszcze raz zagotować dodać 1 łyżeczke kwasku cytrynowego 1/2-1/3 olejku pomarańczowego oraz sok z galaretką.Zagotować i gorące wlać do słoików.Smacznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie, zrobiłam dokładnie tak jak napisałaś. Wyłączyłam gaz, odstawiłam garnek i dopiero wtedy wsypałam olejek i dwie galaretki w proszku. wymieszałam i przekładałam gorące do słoiczków. Poczekam do jutra, może ,, się namyśli'' i zgęstnieje;) Ale zapach ma wspaniały i kusi żeby od razu słoik otworzyć:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejek pomarańczowy daje naprawdę dużo jeśli chodzi o aromat. Nie rezygnowałabym z niego na twoim miejscu. Ewentualnie mozesz dodać cytrynowy i do tego dwie galaretni cytrynowe. Ps. Mój dżemik po wstawieniu słoiczka do lodówki fajnie zgęstniał. Gdy go wyjęłam, postał 5 minut w kuchni i znówn jest rzadki.... Chyba mam za ciepło w domu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.