Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
adrijah

Grillowany Karczek

Rekomendowane odpowiedzi

GRILLOWANY KARCZEK

składniki:

- karczek pokrojony na plastry 

- vegeta

- cebula

- czosnek

- sól

- pieprz

- słodka papryka

- zioła prowansalskie

- oliwa z oliwek

- przyprawa do grilla 

Ponakłuwane plastry mięsa natrzeć Vegetą i odstawić na 10-15 minut żeby mięso się nieco 'spociło'. W tym czasie pokroić cebulę w paski, a czosnek rozetrzeć z solą. Wymieszać pieprz, dużo słodkiej papryki i zioła prowansalskie z cebulą i czosnkiem. Natrzeć tym mięso. Ułożyć w misce i zalać oliwą. Przykryć folią aluminiową i wstawić do lodówki. U mnie mięcho stało całą noc i prawie cały dzień.

Smażyć na grillu posypując z obu stron przyprawą do grilla.

post-8947-1219182925_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak? ja wymęczyłam kolegę kucharza żeby mi podpowiedział co z karczkiem zrobić. do extra nie mialam jeszcze wtedy dostępu, zaraz poszukam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tzn każdy może robić wg własnego przepisu i dowolnie go zmieniać i nie widze w tym nic złego. Ważne przecież w końcu jest to,aby nam smakowało:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GRILLOWANY KARCZEK

składniki:

- karczek pokrojony na plastry

- vegeta

- cebula

- czosnek

- sól

- pieprz

- słodka papryka

- zioła prowansalskie

- oliwa z oliwek

- przyprawa do grilla

Ponakłuwane plastry mięsa natrzeć Vegetą i odstawić na 10-15 minut żeby mięso się nieco 'spociło'. W tym czasie pokroić cebulę w paski, a czosnek rozetrzeć z solą. Wymieszać pieprz, dużo słodkiej papryki i zioła prowansalskie z cebulą i czosnkiem. Natrzeć tym mięso. Ułożyć w misce i zalać oliwą. Przykryć folią aluminiową i wstawić do lodówki. U mnie mięcho stało całą noc i prawie cały dzień.

Smażyć na grillu posypując z obu stron przyprawą do grilla.

Można także dać na 24 godziny do zamrażarki - zaraz po natarciu. Oczywiście pod warunkiem, że mięso wcześniej nie było mrożone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi