Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
teresap

Jabłecznik Z Budyniem I Bitą śmietaną

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno wyprobuje.Chcialam sie tylko upewnic jak z tym smietan-fixem?Osobiscie wole zelatyne ale nie z powodu smaku.Bita smietana mi wtedy nie ucieka z ciasta :)Pozdrawiam Was dziewczyny serdecznie i gratuluje pieknych wypiekow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłam na wsi i bardzo przepraszam że się nie odzywałam , ale widzę że świetnie daliście sobie radę

Cieszę się że smakuje i dla mie nie ma specjalnej różnicy czy smietano fix , czy żelatyna

Żelatyna może bardziej do środka a fix na wierzch

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I ja zrobiłam w końcu to ciacho. Tereniu,to kolejny Twój super przepis! Ja robiłam z żelatyną,mam podobne zdanie co viola32,a że musiałam ciasto przygotowac dzień wcześniej,to tym bardziej żelatyna wydawała się odpowiednia.

post-4529-1224523171_thumb.jpg

post-4529-1224523202_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Basiu śliczne ciasto upiekłaś :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się że śliczne ciastko i cieszę się że nie zawiodłaś się Basiu na przepisie .

A tak odnośnie śmietany , słyszałam że dobrze jest włoży przed ubiciem do zamrażalnika na około 15-20 mni. Trzeba też napisać że śmietana 30 % nie jest równa 30 , to wtedy lepiej doda więcej żelatyny.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tereniu a taka śmietana w zamrażalniku nie zmarznie przez 20 min?Chodzi mi o to czy nie zrobi się z niej lód?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przez cały czas trzymam śmietanę w lodówce a na 10 minut przed ubijaniem wkładam do zamrażalnika i super się ubija.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No no nooo robi wrażenie

A odnośnie 20 minut to może przesadziłam bo nigdy nie wkładałam śmietany do zamrażalnika , tylko do lodówki, a skąd wiem ? Siostra mi mówiła i dlatego napisałam , słyszałam

Przepraszam jeśli wprowadziłam w błąd i

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tak samo robie ze smietana i bialkami przed ubiciem wkladam do zamrazalnika na jakies 10 min.Bialka nawet wkladam od razu z garnuszkiem i b.szybko sie ubijaja.Tylko jest problem jak zamrazalnik mam pelen.Ale wyciagam na chwile zeby zrobic miejsce ,wiec mieso mi sie przez 10 min. nie rozmrozi :-D Basiu K. ciasto naprawde piekne Ci wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już zamrażanie śmietany wypróbowałam, do tortu , włożyłam na 15 minut i ciut ciut przymarzła , ogólnie potwierdzam że jest lepsza , nawet w smaku

WYPRÓBUJCIE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jabłecznik jest naprawdę świetny!!! :lol: po raz pierwszy robiłam z bitą smietaną i właściwie bez pieczenia -tylko biszkotp trzeba upiec- zawsze piekłam jabłecznik z tartymi na tarce jabłkami,odlewałam sok i dodawałam galaretke -smak dowolny- ciasto ucierane,jabłka na ciasto,na wierzch ponownie ciasto i do piekarnika :lol: domownikom jabłecznik z bitą smietaną smakował,jak to syn powiedział, wybornie :smile:

Pozdrawiam tresap i dzięki za tak fajny przepis :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w zeszłym tygodniu drugi raz robiłam to ciasto. Przepis zapisały już babcia i ciocia,no i koleżanka z pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi