Skocz do zawartości
margaret65

Mozarella Z Pomidorkami-przystawka

Rekomendowane odpowiedzi

Przystawka szybka w wykonaniu a jaka apetyczna :). Pomidorki przekładane na przemian z serem mozarella plus czerwona cebulka i dekoracja :lol: czy nie wyglada apetycznie? Smacznego:)post-11701-1225736060_thumb.jpgpost-11701-1225736087_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda apetycznie lecz to powinno znaleźć się w przekąskach a nie w słodkościach  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiolu masz racje :) sama nie wiem jak to sie stało ale to moja winna bo jeszcze sie tu nie zapoznałam w operowaniu i nie wszystko wiem ,nawet nie wiem gdzie moge sobie zapisac ulubione przepisy albo gdzie szukac moich przepisów które wpisałam ,bo ja widze na moim profilu tylko 4 ,wiec sama widzisz nie kumata jestem ale sie postaram :lol: chyba musze teraz skasować mozarelle i odnowa wpisać? -pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:)  Witaj nic się strasznego nie stało każdy zrobił jakąś pomyłke, nic nie musisz kasować , wystarczy że każde następne bedziesz dodawac  pod właściwy adres i bedzie ok , a to Marcin przeniesie gdzie trzeba  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłam już taką przystawkę,posypywałam bazylią...takiej różyczki nie umiałabym zrobic :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta potrawa nazywa się Caprese. To typowa włoska przystawka. I tak właściwie to powinno się ją wykonać tak: pokroić w plastry pomidory oraz odsączone kulki mozzarelli i przełożyć na przemian na półmisku, polać sosem z oliwy z oliwek i octu balsamicznego posypać grubo zmielonym pieprzem udekorować posiekaną bazylią. Ma ona odzwierciedlać włoską flagę. Ja ponadto posypuję lekko pomidory i mozarellę przed polaniem sosem solą i dodaję do sosu także oregano. Wersji z czerwoną cebulą jeszcze nie testowałam, ale na pewno spróbuję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja robię tak samo jak wrotka. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tez, nie wyobrazam sobie tej przystawki bez oliwy i octu balsamicznego, przyprawione oczywiscie sola i pieprzem, i duuuuuuuza ilosc bazylii, nie siekam cale listki wygladaja ladniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pyszna przystawka. Ja robię jeszcze pomidory z fetą i czerwoną bazylią, bez żadnego sosu tylko sól.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mart, przepraszam za nieścisłości w sprawie soli. Dla mnie słoność fety jest oczywista, natomiast pomidory można solić lub nie. Ja je delikatnie solę. Fetę kroję w kostkę, zalewam oliwą na ok. 1 godzinę, odsączam i dopiero wtedy używam do sałatek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też używam oliwy z oliwek,ale staram się nie dodawać octu blasamicznego-jakoś psuje mi smak. No i wydaje mi się,że lepiej nie szatkować bazyli gdyż pełnię smaku i aromatu zachowuje kiedy pozostaje nietknięta. Zdarza mi się zrobić małą wariacje na temat tego dania i doadaję do noego czerwoną paprykę:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi