Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
sylwuśka

Sałatka Z Zupek Chińskich

Rekomendowane odpowiedzi

Gość deq102

składniki:

- 2 zupki chińskie (u mnie Vifon, łagodna kurczakowa i pikantna 5 smaków)

- 1 puszka czerwonej fasoli

- 1 puszka kukurydzy

- 1/2 kapusty pekińskiej (ok. 0,5kg)

- 1 czerwona papryka

- 1/2 czerwonej cebuli

- 2 łyżki majonezu

- 4 łyżki jogurtu naturalnego lub śmietany jogurtowej (10%)

- słodka mielona papryka

- pieprz

Makaron z zupek pokruszyć, wrzucić do dużej miski. Fasolę i kukurydzę odcedzić (ja dodatkowo opłukałam), dodać do makaronu. Pekinkę, paprykę i cebulę posiekać, wymieszać wszystko razem. Majonez i jogurt wymieszać z przyprawami z zupek (aromatyzowanymi olejami też), papryką i pieprzem. Raczej nie ma już potrzeby solić. Polać sałatkę sosem, dokładnie wymieszać i odstawić na jakieś 0,5h, żeby makaron zdążył nasiąknąć i zmięknąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zagotowana

Myślę, że największym plusem tej sałatki jest właśnie to, że makaronu nie trzeba gotować przed wymieszaniem z resztą składników. Może i najzdrowsza ona nie jest, ale na spontaniczne spotkanie ze znajomymi jak znalazł :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy  wie ktos moze  z was cos na temat kupienia tego makaronu poza zupkami? Swietnie spradza sie w takich sałatwkach i ktos mi mowil ze jest do kupienia w sklepach w wiekszych porciach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest w sprzedaży taki makaron w dużych opakowaniach. Widziałam w Kauflandzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przepis wygląda na łatwy w wykonaniu. Kilkakrotnie zastanawiałam się nad robieniem tej sałatki ale jakoś tak się składało, że jej nie robiłam. Ale w tym tygodniu na pewno ją zrobię. Dzięki za przepis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kilka dni temu koleżanka w pracy zrobiła taką sałatkę, podaje składniki:

1 puszka kukurydzy konserwowej

pęczek rzodkiewki

30 dkg szynki w kawałku

20 dkg sera żółtego

ogórek konserwowy

2 opakowania serka wiejskiego

papryka czerwona i żółta

mały słoiczek majonezu

wykonanie:

szynkę, papryki, ogórka, rzodkiewki kroimy w kostkę, ser ścieramy na tarce z dużymi oczkami, kukurydzę odcedzamy z zalewy. Wszystkie krojone składniki dodajemy do miski, dodajemy serek wiejski z małą ilością " zalewy" , kukurydzę i majonez. Doprawiamy do smaku. 

Sałatka tzw śmieciucha ale smak rewelacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skusiłam się i zrobiłam tą sałatkę jakiś czas temu, mnie smakowała ale Twowarzysz Życia stwierdził że jej nie tknie właśnie przez ten makaron. Ja tam kiedyś lubiłam wszamać zupkę chińską i makaron mi smakuje. Bardzo dobra sałatka ale raczej nie będę jej często robić bo oprócz mnie nie ma jej kto jeść, a raczej wole gotować dla innych niż tylko dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HEHEHE niezły wynalazek, zupki Chińskie do sałatki, hmm a ten proszek też dodajesz? czy tylko makaron z tych zupek? bo zastanawiam się czy to nie jest po prostu jak zupka chińska po tuningu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi