Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
justhi

Kurczak Po Chińsku (Z Makaronem Z Zupek Chińskich)

Rekomendowane odpowiedzi

składniki na 8 porcji: 1 kg piersi z kurczaka 4 op. zupek chińskich 3/4 szk. mąki 2 strąki czerwonej papryki sól, pieprz oliwa natka pietruszki (do dekoracji) Mięso pokrój w małą kostkę, przypraw solą i pieprzem, oprósz mąką. Makaron z zupek chińskich pokrusz w misce, dodaj przyprawę z zupek. Zalej wrzątkiem, odstaw na 5 minut, odcedź. Paprykę oczyść, pokrój w kostkę, podduś na oliwie. Dodaj mięso, usmaż. Wymieszaj z makaronem, przypraw do smaku, udekoruj gałązkami natki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Justhi :grin:

Skorzystałam z Twojego przepisu, i powiem Ci że danie jest pyszne przez duże P ;-)

Szkoda tylko, że tak późno go zauważyłam...

Polecam zwłaszcza miłośnikom makaronu chińskiego ;-)

Rzeczywiście z podanych składników wychodzi baaardzo duuużo, więc dla małej rodzinki polecam zrobić danie z połowy składników. Od siebie dodałam tam jeszcze czosnek. I może lepiej paprykę podsmażyć osobno.

post-8-0-11635500-1320836591_thumb.jpg post-8-0-74390600-1320836610_thumb.jpg

Ślicznie dziękuję Ci za ten przepis i serdecznie pozdrawiam :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! Danie rewelacyjne, polecam wszytskim !!!! Jestem tego samego zdania co Dorota papryke lepiej podsmazyc osobno :) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również zrobiłam wczoraj to danie i przyznaje,że bardzo smaczne. Poleciłam przepis w pracy koleżanką. Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Jolu, fajnie Cię widzieć znowu na naszym forum :) Tak, to danie jest bardzo smaczne. Ja zrobiłam taki wielki garnek tej potrawy, znaczy w nim wymieszałam te wszystkie składniki, i tak już została ta potrawa w nim. Miało więc wystarczyć na dwa obiady, (bo to taka duża ilość wyszła) jednak moim domownikom ledwo starczyło na kolację w 1 dzień :blush: :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam:) jestem tutaj nowy, ale przepis bardzo wpadł mi w oko i zaraz jade do sklepu po niezbędne składniki:) później napisze jak wyszło:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi