Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
ina12

Herbatniki Angielskie

Rekomendowane odpowiedzi

4 szklanki mąki pszennej 2 szklanki maki ziemniaczanej 25 dag masła szklanka mleka szklanka miałkiego cukru łyżeczka sody cukier waniliowy Mąkę pszenną i ziemniaczaną przesiać, dodać cukier waniliowy i razem wymieszać. Dodać masło i połączyć starannie wygniatając. Do mleka wsypać cukier, sodę, wymieszać, wlać do ciasta. Wszystko bardzo dobrze wyrobić. Wałkować niezbyt cienko, małą szklaneczką wycinać półksiężyce. Piec na złoty kolor w temp. 200*C. Posypać cukrem pudrem. Ciastka przechowywać w szczelnie zamkniętej puszce. Przepisy Czytelników - 1992r.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj upiekłam te herbatniki ... wyjęłam z piekarnika i zaraz zjawił sie gość :smile:.... i pierwsza recenzja ;-) : pyszne -kruche . Do środka dałam swojskie masło (dostałam w prezencie) i może dlatego mają niepowtarzalny smak . Mało przy nich pracy i wychodzi spora ilość .Zachęcam do wypróbowania . Halinko dziękuję za podzielenie sie przepisem -pozdrawiam :smile:

post-6888-0-84338500-1322736873_thumb.jp

post-6888-0-24401400-1322736886_thumb.jp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, Ineczka nam zawsze coś fajnego zaproponuje do zrobienia :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz dopiero doczytałam że w przepisie nie ma jaj...to takie ciastka kryzysowe -najlepsze wtedy kiedy moje kury zastrajkują. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dorotko dziękuję bardzo za wypróbowanie tych ciastek,dodanie zdjęć i za uczciwą całą wypowiedź. Dla gościa proszę przekazać osobne podziękowanie. Mini, Dorotce i Eluni również dziękuję. Eluniu moja rada, jakTwoje kury zastrajkują to domagają się zmiany koguta,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O Ineczko, ciekawa ta rada, przekaże dalej, bo u mnie w rodzinie też czasami słyszę, że kury strajkują, ale myślałam, że to dlatego że jest zimno i nie niosą jaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Halinko wczoraj piekłam ciasteczka i przyznaję ,że bardzo smaczne. Rodzinka też się do nich dosiadła i potwierdzają ,że dobrutkie. Dziękuję za przepis i pozdrawiam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jolciu dziękuję za skorzystanie z tego przepisu i dodanie opinii. Jak miło się czyta że Tobie i rodzince smakują. Pozdrawiam serdecznie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
post-375-0-22904400-1323466753_thumb.jpg Potwierdzam,ciastka są pyszne. Co prawda dawno temu je robiłam,zdjęcie też stare,mam nawet specjalną foremkę do herbatników i muszę znowu jej użyć. :smile: Dziękuję za przypomnienie przepisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi