Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Dorunia

Sernik Bez Twarogu

Rekomendowane odpowiedzi

Byliśmy na Podlasiu w Weekend i jadłam smaczne ciasto...poprosiłam o przepis i teraz dzielę się nim z Wami :) Składniki: -3 szk.mąki -1 palma -5 łyżek cukru -2 łyżeczki proszku do pieczenia -2 duże śmietany(do wyboru 12%,18%) -1 budyń śmietankowy bez cukru -5 żółtek Ciasto kruche:5 żółtek,palmę,cukier,mąkę,proszek do pieczenia dobrze zagnieść i włożyć do lodówki na 2 godziny. Do masy:do białka ubitego na sztywno dodać1 szk.cukru pudru,dalej ubijać potem wlać śmietanę,wsypać budyń i wymieszać łyżką. Połowę ciasta wyłożyć na blaszkę,potem całą masę i na masę resztę ciasta. Włożyć do nagrzanego piekarnika na 180st i piec 50 min. Uwaga Ważne!!!!! Po upieczeniu ciasta nie otwierać i nie wyjmować ciasta przez 2 godziny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piekłam to ciasto na niedzielę,ale do ciasta dodałam 2 łyżki kakao...smaczniutkie więc polecam :smile:

post-2690-0-67510400-1331627728_thumb.jp

post-2690-0-43008100-1331627759_thumb.jp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WoW! Jaki apetyczny sernik :) Doruniu mam jeszcze takie pytanie, a ta śmietana to ma być 2x400 ml?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak mają być 2 śmietany po 400ml.każda,a co do procentów to jak kto woli(ja użyłam 12%)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za szybką odpowiedź, serniczek już sobie zapisałam i jak tylko nadarzy się okazja to go upiekę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na zdjęciach wygląda naprawdę pięknie i niezwykle apetycznie. Ja również muszę wypróbować,szczególnie że nigdy nie piekłam,a co dpiero jadłam- sernika bez twarogu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam - ciasto jest przepyszne :grin:

Mój serniczek prezentował się tak:

post-8-0-74130900-1335176580_thumb.jpg

Dzięki Doruniu za ten przepis, bo jest super - szybki do zrobienia i... smaczny :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo proszę i cieszę się,że smakował :) Muszę też go znowu upiec,bo robi się go szybko i smakuje świetnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój serniczek już stygnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi