Skocz do zawartości
Dorunia

Pierogi Litewskie

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis znalazłam gdzieś w internecie bardzo dawno,ale dopiero wczoraj zdecydowałam się zrobić te pierożki...bardzo nam zasmakowały więc dzielę się z Wami przepisem :) Ciasto na pierogi to każdy potrafi zrobić :) Farsz: -20 dkg.kaszy pęczaku -30 dkg.twarogu -2 spore cebule -5-6 suszonych grzybków -1 łyżka posiekanej natki pietruszki -sól,pieprz do smaku Grzybki ugotować do miękkości...kaszę upróżyć na sypko...cebulkę pokroić w kostkę i usmażyć na rumiano...Twaróg jak trzeba to zmielić,dodać do niego grzybki,kaszę,cebulkę zeszkloną,natkę pietruszki...doprawić porządnie solą i pieprzem :) Smacznego :)

post-2690-0-46584200-1326015331_thumb.jp

post-2690-0-05516300-1326015351_thumb.jp

post-2690-0-13760800-1326015364_thumb.jp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dotąd znałam tylko z kaszą gryczaną i twarogiem,takie z lubelszczyzny a tu teraz będzie odmiana bo zapowiadają się pysznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Basiu naprawdę polecam,bo są smaczne...oczywiście nie każdy lubi takie połączenia,ale jak dla mnie i dla moich bliskich to strzał w dziesiątkę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, no wyglądają bardzo apetycznie te pierożki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doruniu u nas były dzisiaj na obiad Twoje pierogi :grin:

Długo się za nie zabierałam, aż w końcu mi się udało ;-)

post-8-0-55006200-1423156795_thumb.jpg

Powiem Ci, że wyszły przepyszne, smakowały wszystkim, nawet dzieciaczkom, które gościły u mnie w tegoroczne ferie  :smile:

Ja polałam je tłuszczem ze skwarkami z wędzonej słopniny, bo wczesniej akurat robiłam też ruskie, i tam poszło już dużo cebulki, a że zostały mi te skwarki, to użyłam właśnie ich, i też były dobre. Chociaż powiem, że z cebulką pewnie lepsze (ja jestem miłośniczką cebulki - mniam  :wub: )

Dziękuję pięknie za ten fajny przepis, czekam na więcej ;-) i pozdrawiam serdecznie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciesze się,że smakowały pierożki :) Muszę też zrobić,bo chodzą za mną od jakiegoś czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi