Skocz do zawartości

- - - - -

Tort Czekoladowy - Wyśmienity I Bardzo łatwy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_elas_*

Gość_elas_*
  • Goście

Napisano 09.12.2004 - 22:49

Ciemny (kakaowy) spód tortowy - duża tortownica, niezbyt wysoki, tak aby go przekroić na pół. Ja piekę biszkopt z 5 jajek. Masa I: 1/2l (1 kartonik) śmietany 36% 3 czekolady białe "Milka" - inne się rozwarstwiają MasaII: 1/2l śmietany 36% 2 czekolady mleczne 1 czekolada gorzka Do tego: 3/4szklanki mleka. Czekolady kolorami połamać do oddzielnych misek. Mleko zagotować i wrzącym po połowie zalać czekolady. Mieszać aż do rozpuszczenia. Jeżeli będą trudności z rozpuszczaniem czekolad, miski położyć na garnku z gotująca wodą. Masy czekoladowe wystudzić. Tzn. wystudzić przede wszystkim miski. Śmietanę ubić i wymieszać z rozpuszczonymi, zimnymi czekoladami. Mieszać b.delikatnie, od dołu do góry. Na jedną część biszkoptu wyłożyć połowę jasnej masy, przykryć drugim biszkoptem i na wierzch wyłożyć masę ciemną, a na to jasną. Masy wykładać od razu. Są gęste i nie pomieszają się. Tort wstawić do lodówki lub w bardzo chłodne miejsce. Uwaga!!. Tort należy zrobić co najmniej 2 dni przed podaniem, przejdzie smakami. A to przed świętami jest znakomitym rozwiązaniem, nie potrzeba wszystkiego robić w ostatni dzień. Zamiast okrągłego tortu, można zrobić normalny placek, zależnie od potrzeby. Życzę smacznego. Jest to specjalność mojego domu, zachwalana i wychwalana wszędzie.

r e k l a m a

#2 basga

basga

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3434 postów

Napisano 03.07.2007 - 17:48

No rzeczywiście prosty przepis,Dorotko a masz foteczki tego ciacha?

#3 renigliwice

renigliwice

noemi

• Aktywni Smakowicze
  • 796 postów
  • Zainteresowania:Dobra książka, muzyka, marszobiegi, organizowanie przyjęć weselnych,

Napisano 03.07.2007 - 22:09

Na pewno jest wyśmienity, choć to bomba kaloryczna. Doliczyłam się aż 6 czekolad, no i 1 litra kremówki. Kiedyś jednak na pewno się na niego skuszę. Dziękuję za przepis i pozdrawiam. :wink: :) :roll:

Kartki na każdą okazję mojej synowej: http://artillo.pl/shop/mprojekt.html
WIęcej tutaj: http://projektujetoiowo.blogspot.com/

#4 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • 4654 postów
  • Zainteresowania:Kuchnia i nie tylko ;)

Napisano 07.07.2007 - 18:12

Tort jest WYŚMIENITY :lol: Dziewczyny, naprawdę Wam polecam :razz:

Zrobiłam go na urodziny męża, a tak naprawdę to tylko przygotowałam składniki: upiekłam biszkopt i zrobiłam dwie masy śmietankowe, a solenizant przy moich wskazówkach :lol: sam złożył i udekorował tort :lol:

Autorka przepisu Elas pisze, że "tort należy zrobić co najmniej 2 dni przed podaniem, przejdzie smakami" u mnie tort stał tylko 6 godzin w lodówce, ale był PYSZNY, a co dopiero jakby stał te 2 dwa dni... mniam Wydaje mi się, że jak będzie tak "dobrze" schłodzony to będzie smakował jak tort lodowy :razz:

Polecam tę bombę kaloryczną, od czasu do czasu chyba można sobie na coś tak pysznego pozwolić :razz:
Elas dziękuję za przepis :grin:

Basga fotki mam jak najbardziej - oto one :mrgreen:

wysmienity_i_bardzo_latwy_tort_czekoladowy1.JPG wysmienity_i_bardzo_latwy_tort_czekoladowy3.JPG

wysmienity_i_bardzo_latwy_tort_czekoladowy5.JPG wysmienity_i_bardzo_latwy_tort_czekoladowy24.JPG

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przepisami w extra formie na extra.smaczny.pl

Dlaczego warto? Masz więcej przepisów (ponad 6240). Masz dodatkowe informacje o przepisach (m.in. liczbę kalorii, liczbę porcji, trudność i czas wykonania) oraz dużo ciekawych i sprawdzonych porad (ponad 1490). Możesz dodawać swoje przepisy tworząc swoją Internetową Książkę Kucharską. Oglądasz całą stronę (i nasze forum) bez reklam! I wiele więcej...

Sprawdź teraz extra.smaczny.pl...

#5 apsik

apsik

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 1286 postów

Napisano 07.07.2007 - 19:54

śliczny torcik Dorotko,myślę że te zdjęcia skuszą niejedną osobę. Faktycznie ,że raz na jakiś czas można sobie pozwolić na takie szaleństwo. wSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA MężUSIA,100 LAT MARCINIE.

#6 marzycielka

marzycielka

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 167 postów

Napisano 07.07.2007 - 20:23

Oj Dorotko tymi zdjęciami kusisz,kusisz.Zgadzam się z moją poprzedniczką.

#7 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • 4654 postów

Napisano 07.07.2007 - 20:25

:razz: :mrgreen: :grin: Dziękuję :razz: i dziękuję w imieniu męża za życzenia :lol:

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przepisami w extra formie na extra.smaczny.pl

Dlaczego warto? Masz więcej przepisów (ponad 6240). Masz dodatkowe informacje o przepisach (m.in. liczbę kalorii, liczbę porcji, trudność i czas wykonania) oraz dużo ciekawych i sprawdzonych porad (ponad 1490). Możesz dodawać swoje przepisy tworząc swoją Internetową Książkę Kucharską. Oglądasz całą stronę (i nasze forum) bez reklam! I wiele więcej...

#8 renigliwice

renigliwice

noemi

• Aktywni Smakowicze
  • 796 postów
  • Zainteresowania:Dobra książka, muzyka, marszobiegi, organizowanie przyjęć weselnych,

Napisano 07.07.2007 - 21:11

Piękny torcik Dorotko upiekłaś! Gratuluję!!! Dziękuję też Elas za przepis. :razz:

Kartki na każdą okazję mojej synowej: http://artillo.pl/shop/mprojekt.html
WIęcej tutaj: http://projektujetoiowo.blogspot.com/

#9 ina12

ina12

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 2866 postów

Napisano 07.07.2007 - 23:36

Dorotko faktycznie tort wyśmienity i bardzo dobrze że go upiekłaś bo przepis tak dawno podany a nie był wypróbowany. Ja go też wypróbuję i Elas dziękuję za przepis. Marcinowi proszę przekazać najserdeczniejsze życzenia. Pozdrawiam
Pozdrawiam

#10 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • 4654 postów

Napisano 08.07.2007 - 16:06

Dziękuję i pozdrawiam :razz:

#11 Basia K

Basia K

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 914 postów

Napisano 24.09.2008 - 10:15

Dorotko,co prawda piekłaś ten tort ponad rok temu....napisz proszę,czy te masy faktycznie się nie zmieszają na cieście.Czytałam też komentarze na extra-smacznym,ktoś tam pisał,że tort wychodzi bardzo niski....U Ciebie jest,wydaje mi się,dosyc wysoki.
Śmietana musi byc 36 %,czy wystarczy 30?
No i czy nie jest ZA słodki,wiem to też pojęcie względne.....

#12 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • 4654 postów

Napisano 24.09.2008 - 18:22

Witaj Basiu :) Te dwie masy śmietankowe nie zmieszają się na cieście. Należy je tylko dobrze ubić, tak żeby śmietana wyszła "gęsta" i żeby po wyłożeniu na ciasto - nam z niego "nie spływała". Ja zrobiłam tak, że na wyłożoną i wygładzoną już kakaową masę kładłam łyżką małe porcje białej masy, a potem je delikatnie rozsmarowywałam - i wtedy masy mi się nie zmieszały. Co do wysokości tortu, to miał około 6-7 cm wysokości. To też zależy jaki wysoki wyjdzie nam biszkopt. Śmietana może być też 30% (ja zazwyczaj korzystam z 30%). Hmm... co do słodkości to trudno powiedzieć, ale raczej nie jest za słodki. Może jak się skosztuje od razu tych zrobionych mas to są one rzeczywiście słodkie, ale jak są przełożone biszkoptem i trochę postoją w lodówce, to ta słodkość tak jakoś rozkłada się po całym torcie... i w efekcie tort nie jest taki słodki :grin: Pozdrawiam :)

#13 Basia K

Basia K

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 914 postów

Napisano 25.09.2008 - 19:45

Dziękuję Dorotko za szybką odpowiedź.
Pozdrawiam Cię serdecznie.Całuski dla Mateusza (ten tort też dla Mateusza,tylko większego-16-latka)

#14 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • 4654 postów

Napisano 01.10.2008 - 22:40

Basiu, mam nadzieję, że udał Ci się ten tort, no i że smakował Solenizantowi :grin: Serdecznie Was pozdrawiam i wszystkiego najlepszego dla Twojego Mateuszka :)

#15 stasiu29

stasiu29

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20.06.2009 - 23:47

Witam, a czy mogłabyś podać przepis na dobry biszkopt? Czy może można użyć kupnego ze sklepu? Mam zamiar zrobić takie cudo na dzień ojca, jednak jestem początkująca, dlaego potrzebuje dokładnego przepisu ;)) Pozdrawiam

Similar Topics Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Zmień widoczność shoutboxa Shoutbox Otwórz w nowym oknie

@  Dorota : (24 czerwiec 2014 - 09:26) mamy wreszcie lato :)
@  Dorota : (24 czerwiec 2014 - 09:27) chociaż pogoda taka sobie jak na lato ;)
@  Dorota : (24 czerwiec 2014 - 09:27) u nas deszczowo, zimno...
@  Dorota : (24 czerwiec 2014 - 09:27) a u Was?
@  AnnaK : (26 czerwiec 2014 - 20:11) U nas niestety bez deszczu, a jest bardzo potrzebny. Jak ktoś ma go za dużo to bardzo proszę o przysłanie do mnie.
@  AnnaK : (26 czerwiec 2014 - 20:12) Noce są zimne 9 st.C a w dzień 20, słońce, chmury i dość silny wiatr.
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:19) Nas znowu nawiedziły upały
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:19) uffff
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:19) rano już o 8,00 jest 23 st.
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:20) potem coraz więcej i tak rośnie.... ponad 30 st
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:20) też musimy podlewać...
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:20) ale zapowiadają znowu burze...
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:22) a ja ich nie chce i ich nie lubię :dry: :-|
@  AnnaK : (10 lipiec 2014 - 20:53) U nas też gorąco. Powyżej 30st.
@  Dorota : (17 lipiec 2014 - 22:27) u nas teraz też upały :)
@  Dorota : (17 lipiec 2014 - 22:27) prawdziwie wakacyjna pogoda :)
@  Dorota : (20 lipiec 2014 - 00:20) u nas upałów ciąg dalszy :)
@  Dorota : (25 lipiec 2014 - 23:43) Witam wieczorową porą :)
@  Dorota : (25 lipiec 2014 - 23:43) ale szybko ten czas leci.... już prawie połowa wakacji za nami...
@  tritek : (29 lipiec 2014 - 19:21) http://imgur.com/dGPG4fg - ktos ma pomysł co to jest? :>