Olwia

Prosta Ale Smaczna Zalewajka

3 posty w tym temacie

Wiem, że Mac podał już przepis na zalewajkę, ale jego wersja jest bardziej luksusowa i znacznie różni się od mojej. Moja jest prosta jak drut, zawsze się udaje, robi się ją szybko (zwłaszcza gdy wracam z pracy zmęczona i okazuje się, że lodówka jest prawie pusta) a zupa, o dziwo wszystkim w domu bardzo smakuje. Oto ona: Na wrzątek wrzucamy kostkę drobiową Knorra, pokrojone w kostkę ziemniaki (3 - 4 szt.), wciskamy sporo czosnku i solimy. Na oleju szklimy cebulę. Gdy ziemniaki są miękkie dodajemy cebulę, pieprz i zakwaszamy żurkiem z butelki (ewentualnie jeszcze sprawdzamy czy nie dodać soli, bo ziemniaki ją "wyciągają"). Na koniec zabielamy śmietaną i gotowe. Wiem, wiem, niektórzy uważają, że używanie kostek rosołowych dyskwalifikuje kucharza, ale ja podpowiadam pracującym matkom (i mężom) jak zrobić szybką i bardzo tanią zupę, która jest naprawdę smaczna. Jak widać szybkie i proste dania to chyba mój znak rozpoznawczy, ale cóż zrobić kiedy większość czasu spędza się w pracy a po powrocie do domu trzeba kombinować jak się z wszystkim wyrobić... :arrow:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj Oliwio, :grin: ciesze sie ze nie tylko ja poszukuję szybkich prostych dań - też pracuję i zajmuję sie dziećmi, domem itp - obowiazków cała masa ... ale nie o tym tutaj - :razz: zupa pyszna i będzie częściej gościć w naszych talerzach, dodałam tylko jeszcze sporo "zieleniny" (katuję rodzinkę pietruszką, szypiorkiem i koperkiem - juz sie przyzwyczaili i polubili) :razz: dzięki :razz: pozdrawiam, :razz:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niuniaczku, bardzo się cieszę, że Ci posmakowała zalewajka. A co do zieleninki to baaardzo się z Tobą zgadzam. Ja też męczę rodzinę zdrową żywnością. Dziecku pozwalam nie dojeść mięsa czy ziemniaków, ale surówka musi być zawsze zjedzona w całości :grin:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz
r e k l a m a

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.