Skocz do zawartości

Chef

Smakowicze
 • Liczba zawartości

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Chef

 1. Chef

  Porady (różne)

  Ja nie zgadzam się z przedmówcą co do mięsa. Mięso po obróbce dobrze jest zahartować. Szynka pozostawiona w wywarze owszem będzie wilgotna, ale nie soczysta i sypka, a nie krucha.. To tak jakbyśmy piekli biszkopt, zostawiając go we wyłączonym, ale jeszcze gorącym piekarniku do wystygnięcia. Podczas obróbki cieplnej mięs należy zachować odpowiednią temperaturę w rdzeniu (osi) sztuki mięsa. Samo uzyskanie kruchości i soczystości w jednym produkcie jest ogromną sztuką. Mięso należy gotować nie przebijając go, z termometrem wsuniętym jeszcze w surowe mięso, od wrzącej wody (podobnie postępujemy
 2. Chef

  Szybkie Dekoracje

  W takim razie dziękuję serdecznie. :smile: Pozdrawiam.
 3. Rambutan - smakuje i po obraniu wygląda zupełnie jak liczi. Kupowałem już w Polsce.
 4. Wędliny możemy zamrażać, pod warunkiem, że nie były one wcześniej nieświeże lub zamrożone. Proszę się starać spożywać je po uprzedniej obróbce termicznej. Pozdrawiam.
 5. Carving, czyli warzywne i owocowe dekoracje oraz rzeźby, pojawiły się w Chinach za czasów panowania Dynastii Tang (618-906 r.). To wykwintne rzemiosło rzeźbienia owoców i warzyw rozwijało się niezwykle mozolnie, poszerzając swą obecność wraz ze wzrostem dobrobytu ludności Państwa Środka, aby w latach 960-1279, za panowania Dynastii Sung, rozpowszechnić się na większą skalę, głównie wśród klasy średniej. W Tajlandii carving pojawił się za sprawą przenikania się kultur. W 1364 roku podczas przygotowań do jednego z najważniejszych świąt - Loi Kratong, jedna ze służebnic, Nang Noppamart
 6. Ja nacinam brzeg biszkopta i potem zaciskam wokół nacięcia mocną nitkę. Sprawdzone.
 7. Chef

  Szybkie Dekoracje

  Witam serdecznie po dość długiej nieobecności. Na początek chcę zaprezentować moje najnowsze dzieło. Oto jedna strona książki, którą napisałem razem z moim kolegą. Prosiłbym o opinie na podstawie tej fotografii.
 8. Chef

  Szybkie Dekoracje

  Bardzo ładny arbuz. Róże takie, że wprawiłaby Pani niejednego carvingowca w zakłopotanie. Co do kalii to niebawem pokażę :wink:
 9. Chef

  Szybkie Dekoracje

  Pierwsza propozycja. Jestem otwarty na krytykę, ale nie zapominajcie, że nie jestem filmowcem. :wink: Tak, tak... Nagrałem filmik. Jest on pod tym adresem: http://www.fruitcarving.pl/galeria.html Przyjemnej nauki i słuchowiska :oops: Pozdrawiam i czekam na wasze pomysły.
 10. Witam wszystkich pasjonatów gotowania. Jak zapewne wszyscy wiedzą, zanim spróbujemy jakąś potrawę, przyglądamy się jej walorom wizualnym. Jako kucharz i pasjonat dekoracji potraw proponuję, abyście zaproponowali jakiś produkt, a ja postaram się opracować z niego dekorację lub nawet kilka. Jeśli będziecie zainteresowani, napiszcie, a ja być może przygotuję fotografie krok po kroku. Pozdrawiam.
 11. Moi drodzy, Do ruskich pierogów dodajemy garść MAJERANKU do farszu. Koniec i kropka. Bezdyskusyjnie! Wiem ze źródła. Salute. Chef
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.