Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Agatha

Błagam O Pomoc!

Rekomendowane odpowiedzi

W niedzielę przychodzi do mnie na obiad mój chłopak. Oboje uwielbiamy eksperymenty w kuchni. Niestety on jest lepszym kucharzem, ale nie wiem co myślał umawiając się u mnie na obiad. I tu się zaczyna problem. Jakie danie poroponujecie, jakie surówki dodatki? Uwielbiamy dziwne połączenia smaków. Najlepiej coś mięsnego (on) i warzywnego (ja). Błagam o pomoc!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość maksiu

Ja polecam faszerowana cukinie :) (przepis na 2 cukinie średniej wielkości -4 połówki) cukinie nalezy przekroic i pozbawic nasion. Przygotowujemy farsz: poł kilo mięsa mielonego, jedna papryka, 2 marchewki, może pół puszki kukurydzy, żółty ser, przyprawy, koncentrat pomidorowy, cebula, czosnek, por. Podsmażamy cebulke z porem, następnie dodajemy mieso mielone - solimy,, pieprzymy. Gdy sie podsmaży wrzucamy papryke i marchewke startą na tarce. Dodajemy 2 łyżki koncentratu, dolewamy trochę wody, czosnek i przyprawiamy do smaku. Gdy farsz wystygnie lekko wypełniamy łódeczki z cukinii, posypujemy żółtym serem i pieczemy w piekarniku ok. 30 minut w 180 stopniach :) przepyszne - robiłem w sobote na obiad :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajny pomysł, poczekam na moje cukinie aż wyrosną i... do dzieła :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam faszerowana cukinie :smile: (przepis na 2 cukinie średniej wielkości -4 połówki) cukinie nalezy przekroic i pozbawic nasion. Przygotowujemy farsz: poł kilo mięsa mielonego, jedna papryka, 2 marchewki, może pół puszki kukurydzy, żółty ser, przyprawy, koncentrat pomidorowy, cebula, czosnek, por. Podsmażamy cebulke z porem, następnie dodajemy mieso mielone - solimy,, pieprzymy. Gdy sie podsmaży wrzucamy papryke i marchewke startą na tarce. Dodajemy 2 łyżki koncentratu, dolewamy trochę wody, czosnek i przyprawiamy do smaku. Gdy farsz wystygnie lekko wypełniamy łódeczki z cukinii, posypujemy żółtym serem i pieczemy w piekarniku ok. 30 minut w 180 stopniach :smile: przepyszne - robiłem w sobote na obiad :smile:)

A jakieś dodatki do tego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi