Skocz do zawartości

Święta tuż,tuż.......


zuziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Jajka-4szt drożdże-5dkg mleko ciepłe-szklanka cukier-szklanka To wszystko miksujemy w dużej misce i zostawiamy na 7 godz i przykrywamy sciereczką.Po 7 godz. dodajemy: mąka-4 szklanki 0,5 łyżeczki soli masło roztopione-kostka aromat cytrynowy Miksujemy końcówkami hakowymi na gładkie i jednolite ciasto. Na koniec dajemy 20 dkg namoczonych rodzynek.Wylewamy do dużej formy babkowej.Piec 45 min.w tem.180 stopni.Jest rewelacyjna-spródujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze makowiec wielosmakowy ihttp://www.smaczny.pl/forum/viewtopic.php?t=1803 i ciasto orzechowo serowe http://www.smaczny.pl/forum/viewtopic.php?t=1803. Makowiec wbrew pozorm nie jest zbyt pracochlonny,ale zamiast ucierania masy makowej propnuje kupic gotowa mase w puszce i tylko wylozyc na ciasto,jest wtedy duzo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani widzę, że wszyscy preferują słodkości na wielkanocnym stole. Jeśli tak czy zna ktoś przepis na mazurka z masą z mleka skondensowanego? Pisząc tego posta miałam tez na myśli inne dania świąteczne, bardziej "jajeczne" ale i tak za wszystkie przepisy serdecznie dziękuję :lol: Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zaproponuję coś świątecznego i 'jajecznego', ale nie słodkiego :lol: :

:) Sałatkę z jajek i pieczarek

:) Sałatkę z ananasem i jajkami

:lol: Sałatkę naszej Forumowiczki

I jest jeszcze coś takiego pysznego, co robi moja mama: kroi szynkę, boczek, wiejską kiełbasę i ugotowane na twardo jajka w grubą kostkę, wrzuca do gotującej się wody, i chwilę gotuję (ok. 10-15 minut). Całość przyprawić, można tutaj dodać kostkę rosołową. Taką 'zupkę' (to ma chyba jakąś nazwę, ale muszę zapytać mamy :lol: ) podaje się na ciepło.

Jest naprawdę pyszna :lol:. Osobiście bardzo mi smakuje. Jadamy ją tylko jeden raz w roku, na śniadanie w pierwszą Niedzielę Wielkanocną. Naprawdę polecam. Spróbujcie :)

Natomiast moja babcia robi coś takiego: Podobnie jak moja mama kroi szynkę, boczek, kiełbaskę i ugotowane na twardo jajka w kostkę, i do tego wszystkiego dodaje majonez, musztardę, chrzan i przyprawy :). Mmm .... też jest super, również polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i od jajek aż się w głowie zakręciło! :lol: A to przepis na jajka jakie w moim domu sie podaje: Gotujesz jajka na twardo, jak ostygną przekrajasz je wzdłuż na połowę. Delikatnie wyciagasz jajka ze skorupki i gnieciesz je widelcem na drobno dodając trochę soli i pieprzu i majonezu. Na sam koniec dodajesz pokrojony szczypiorek (ten drobny)juz nie gnieć tylko wymieszaj bo inaczej szczypiorek kiepsko wyglada. Napełniasz skorupki żeby było równo z brzegiem. Maczasz w bułce tartej i smazysz na patelni tak lekko żeby sie trochę pogrzały i mozna wcinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie w domu na sniadanie Wielkanocne,podaje sie zurek do ktorego kroi sie szynke,kielbase wiejska,tarty chrzan,jajka,i specjalny serek,ktory robi sie specjalnie do zurku Wielkanocnego tylko raz w roku.A potem caly rok sie czeka na taki zurek.Gdyby ktos byl zainteresowany takim serkiem to moge podac przepis,jest to bardzo stary przepis. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas obowiązkowa jest jajecznica ze świeżo starty chrzanem bardzo pikantna do tego różnego rodzju śledzie no i zawsze na topie sałatka jarzynowa.Dowędlin sos chrzanowy własnej roboty 5 ugotowanych jajek startych do tego słoiczek chrzanu i przyprawy. :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie w domu na sniadanie Wielkanocne,podaje sie zurek do ktorego kroi sie szynke,kielbase wiejska,tarty chrzan,jajka,i specjalny serek,ktory robi sie specjalnie do zurku Wielkanocnego tylko raz w roku.A potem caly rok sie czeka na taki zurek.Gdyby ktos byl zainteresowany takim serkiem to moge podac przepis,jest to bardzo stary przepis. :lol:

Jola, proszę o przepis na serek. Pamiętam go z dzieciństwa, ale nie umiem zrobić, a moja mama już niestety nie żyje.

P.s. a ja pochodzę z okolic Tomaszowa, ale od wielu lat już tam nie mieszkam. Pozdrawiam Cię serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.