Skocz do zawartości

Japoniec- jabłkowo-makowy odlot ;)


Jamaica

Rekomendowane odpowiedzi

NA CIASTO: -2 szklanki mąki krupczatki -2/3 kostki margaryny -1 szklanka cukru pudru -2 żółtka -ewentualnie 2-3 łyżki śmietany NA MASĘ MAKOWO-JABŁKOWĄ: -30 dag maku -ok.0,5 kg jabłek -5 jajek -20 dag margaryny -1,5 szklanki cukru -bakalie -2 łyżeczki proszku do pieczenia -8 łyzeczek kaszy manny -1 aromat migdałowy DO DEKORACJI: -polewa czekoladowa -płatki migdałowe/wiórki kokosowe/ kolorowa posypka/siekane orzechy (do wyboru do koloru :D) CIASTO: Na stolnicę przesiać mąkę, dodac margarynę i cukier, posiekać nożem na tzw. "kaszkę". Później dodać żółtka i szybko zagnieść ciasto. Jeśli pojawią się problemy- dodać śmietanę. Ciasto, owinięte folią lub ściereczką, schłodzić pół godziny w lodówce. Później wyjąć i wylepić nim formę. MASA MAKOWA: Mak sparzyć i zmielić (trochę to pracochłonne,ale później będzie już z górki,więc warto się chwilę pomęczyć :D). Margarynę rozrpuścić i ostudzić. Jabłka zetrzeć na tarce o dużych oczkach. Jajka ubić z cukrem na parze. Gdy ostygną dodawać do nich kolejno: roztopioną margarynę, jabłka, mak, kaszę manną, proszek do pieczenia, bakalie i aromat migdałowy. Masę wylać na czekające cierpliwie ciasto. Piec ok.godzinę w temperaturze 180 stopni. Po upieczeniu i ostudzeniu polać polewą i posypać czymś dekoracyjnym :D Uwaga,uwaga!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1. Osoby, które nie lubią się przemęczać (jak ja na przykład :-)) mogą odpuścić sobie mielenie maku i skorzystać z gotowej masy makowej z puszki. 2.Jeśli do masy dodacie kilka łyżek kakao będzie znacznie ciemniejsza. 3.Japoniec jest poprostu rewelacyjny!!! Nie jest kosztowny, za to mięciutki, wilgotny i słodki :D Bez niego nie ma świąt w moim domu! Inne makowce poprostu wymiękają :D Naprawdę szczerze polecam!!! Smacznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Droga Jamajko w 100% zgadzam się z Twoim zdaniem to ciasto jest rewelacyjne :oops: robię je od lat na święta i nie tylko. Tylko ja robię bez ciasta kruchego, a formę posypuję wiórkami kokosowymi, nie dodawałam nigdy do niego kakao , ale tym razem muszę dodac bardzo lubię kakao tylko czy jak dodajesz kakao nie dodajesz odrobiny wody :roll: (chodzi mi o to czy ono z kakao nie jest gęściejsze) Pozdrawiam i polecam wszystkim :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie robiłam z gotowej masy makowej, ale jeśli bym robiła to chyba bym zmieniła tylko ilośc bakalii ,bo w masie już chyba trochę jest resztę bym wzięła bez zmian, ale może niech się wypowie ktoś kto już robił z gotowej masy pozdrawiam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.