Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Olusia

Ostre Jedzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś jeszcze jest miłośnikiem pikantnych potraw? Nie wyobrażam sobie życia bez chili, ostrych sosów itp., dodaje je prawie do wszytskiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

polecam chrzan japoński wasabi a na marginesie to lubię ostre potrawy ale bez przesady bo czasem tak bywa że "pikantne" przyprawy potrafią wg mnie zabić smak potrawy, więc może nie do wszystkiego a jak już to z umiarem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za takimi super ostrymi potrawami to nie przepadam ponieważ zabijaja prawdziwy smak dania według mnie ale potrawy dobrze przyprawione ostrzejszymi przyprawami, czemu nie?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie przepadam za ostrymi przyprawami oczywiście w nadmiaze, za to mój mąż owszem lubi ostre jedzonko.Jednak mój tata jada bardzo ostro tak że zjeść sie nie da.pozdrawiam smakoszy ostrych dań. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja np. jak kupuję sobie sok pomidorowy czy (ostatnio) warzywny - zawsze pikantny :) PS. Bardzo polecam sok 8-warzywny w kartoniku (pikantny lepszy) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kolka987

pikantne, ahhh, najgorsze jest to ze jesli pikantne to tylko jakies polgotowe albo kupne, samemu trudno doprawic by nie przesadzic i zabic smaku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tez jestem ostro zwariowana na punkcie ostrych przypraw ;) ostatnio wariuję z sosami do makaronu i wszędzie wkładam peperoni... rodzinka nie wyrabia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja osobiście nie lubię ostrych dań, mąż natomiast naprzywoził sobie mega zestaw, super, nadzwyczajnie ostrych przypraw i się nimi zajada ;)

Polecam ci moje danie, jeśli dodasz wićej chili będziesz ziac ogniem a potrawa i tak zachowa swój smak:

http://www.smaczny.pl/forum/index.php?showtopic=3703&hl=

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

każdemu kto lubi ostrą kuchnie polecam stronę ww.ostrakuchnia.pl

Znam tą stronkę, bardzo fajne przyprawy tam mają ;) Właśnie noszę się z zamiarem zakupu sosu z kategorii "zabójcze" A mianowicie tego:

post-6552-1184952416_thumb.jpg

A także paryki habanero (uważanej za najotrzejszą)

Ostatnio natomiast nabyłam marynowane papryczki chili serrano i jalapeno, i już nie mogę się doczekać jak dodam je do jakiegoś dania ;) chyba na pizzę wrzucę ;)

Uwielbiam ostre żarcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to wina pory roku, teraz na te upały to tylko sosy do kiełbasek i też bez przesady Rozgrzejemy się jak zrobi się chłodniej.

post-3146-1184955740_thumb.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi