Skocz do zawartości

Roladki


kate_76

Rekomendowane odpowiedzi

:P ciasto: 6 jaj,1,5 szkl maki ,1.5 szkl cukru ,lyzeczka proszku do pieczenia z podanych skladnikow upiec biszkopt. po upieczeniu jeszcze goracy biszkopt wyjac i sciac 1/3 ciasta,to gorne posmarowac dzemem truskawkowym i zwinac w rolade [po krotszym boku] ostudzic . masa: 1/2 litra mleka ,2 budynie smietankowe ,galaretka cytrynowa,3/4 szkl cukru, 1 kostka Palmy. Ugotowac 2 budynie na 1/2 litrze mleka,do goracego wsypac galaretke i wymieszac ,odstawic do wystygniecia,margaryne utrzec i dodawac po trochu zimny budyn ,mase wylorzyc na biszkopt .rolade pokroic na plasterki i polorzyc na masie oblac galaretka cytrynowa . SMACZNEGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu! Proszę Ciebie o poradę, jaki ja mogłam popełnić błąd?. Nie udały mi się roladki. Upiekłam biszkop w tortownicy 30 cm, po upieczeniu był ładny wysoki, natomiast wierzch biszkopta był popękany i w dotyku jak beza. Po odkrojeniu biszkopt posmarowałam dżemem truskawkowym, na to wyłożyłam masę która jest bardzo smaczna i na wierzch dałam galaretki. Wszystkim bardzo to ciasto smakowało, ja natomiast tłumaczyłam jakie ono powinno być orginalne. Kasiu ja mam w mojej wyobraźni roladki wyłożone na masie i muszę próbować aż do skutku, a może zamiast cukru kryształu do ciasta dodać cukier puder? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga "ino12" ja to ciasto pieke w prostokatnej blaszce tej tradycyjnej dostepnej w Polsce ,mnie sie udaje bez problemu .Jezeli masz jakis swoj wyprobowany przepis na biszkopt to nie ma problemu ,trzeba tylko po upieczeniu jeszcze goracy sciac od gory 1/3 i GORACY posmarowac i zwinac .to jest naprawde bardzo latwy placek .Ciesze sie ze smakowalo twoim gosciom . p.s zycze Ci wytrwalosci w dazeniu do celu ,i wiele dobrego w Nowym Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłam to ciasto. Bardzo dobre. Polecam. Ma też piękny, oryginalny wygląd. Wszyscy się zachwycali. Do kremu radzę dodać trochę ajerkoniaku. Będzie bardziej wyrażny smak. Dziękuję za tak prosty a zarazem ciekawy przepis.Pozdrawiam serdecznie. Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kasiu, ja z moich wypróbowanych przepisów nie będę piekła biszkoptu, ten biszkopt z Twojego przepisu naprawdę pięknie wyrósł i był puszysty. Blaszki tradycyjne posiadam, ale ta tortownica w której piekłam uważam że jest też w sam raz na roladki. Biszkopty piekę według instrukcji w temp.150*C przy włączonej grzałce dolnej i wentylatorze i nie powinna powstać u góry skórka co mnie się przytrafiło tą razą. Już więcej nie będę Ciebie na ten temat zanudzać, spróbuję upiec w wyższej temp. musi mi się udać, a za przepis na to bardzo pyszne ciasto serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.