Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
basga

Masa Ciepłe Lody

Rekomendowane odpowiedzi

3 białka 1szkl cukru 1szkl soku Cukier zagotować z sokiem aż powstanie syrop. Białka ubić i cienką nitką wlewać do nich syrop,miksując do zgęstnienia. Masą taka można nadziewać ptysie,w Krakowie są ciacha NAPOLEONY/takie wielkie,różowe z ciastem francuskim/. MASA TA JEST BAAARDZO SŁODKA ale dzieci ją lubią,przypomina ciepłe lody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy syrop należy przestudzić przed wlewaniem ich do białek ? Muszę zrobić tę masę mojemu maluchowi. Dokupię też kubki waflowe. Pozdrawiam. Renata :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wlewałam trochę przestudzony. Jeśli Twój maluszek lubi słodkości to napewno mu posmakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepszy byłby domowej roboty ale taki np.herbapolu też jest dobry. To znaczy-chodzi o sok taki do rozrabiania z wodą a nie taki z kartonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:wink: dzieki basga za precyzyjna odpowiedz,a ja wlasnie myslalam o soku kartonowym a tu jednak nie- dobrze ze spytalam p.s wyprobuje napewno i dam znac jak wyszlo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

super przepis a ja właśnie mam w komórce sok z herbapolu truskawkowy więc napewno wykorzystam przepisik moja mała będzie zachwycona bo uwielbia lody ciepłe. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A TO DOWÓD ŻE CIEPŁE LODY SĄ PYSZNE :shock: DLA DZIECI REWELKA bARDZO SŁODKIE DUZO TEGO WYCHODZI TERAZ MUSZE ZROBIĆ PTYSIE DOBRZE ŻE MAM GOŚCI DZIŚ :razz:

Dołączona grafika

A TU PTYSIE Z TĄ MASĄ

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja nie wiem co słodsze, czy ten niebieskooki bobas czy masa w ciepłych lodach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale słodki ten Twój bobasek , Justynko!!! :grin: :razz: :shock: Widać, że ciepłe lody mu najwyraźniej smakują. Teraz to już na pewno je zrobię swojemu synkowi. Pa . Dzięki za śliczne zdjęcie. Renata

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No JUSTYNKO-co za piękny widok...fajnie że dzieciaczkom smakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jak to zdjecie działa na wyobraźnię.... :razz: Moje dziewcznki juz dostały slinotoku....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje wszystkim za miłe słowa no smakowało jednej i drugiej córce też pozdrawiam :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi