Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Justyna.K

Sałatka Hit Przyjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

Tej sałatki jeszcze nie znam. ale na pewno spróbuję. Podaję mój przepis na sałatkę z makaronem ryżowym: 1/2 opakowania makaronu - ugotować 1 brokuł ugotowany na pół twardo 1 ogórek sałatkowy 1 puszka kukurydzy 3-4 jajka Wszystkie składniki wymieszać i dodać sos - majonez, śmietana, czosnek, koperek, sól, pieprz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przepis jest super, sałatka wszystkim smakowala, ale nastepnym razem zrobie tylko z 250g makaronu, bo jednak 500g jest za dużo.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Justynko jakoś przejadła mi się kukurydza, lubię za to groszek. Co sądzisz o takiej podmiance ? Ania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

paczkę makaronu ryżowego tzn przypominającego ryż 500g (ugotować)

Makaron wyglądający jak ziarenka ryżu, to według mnie - zacierki. Przynajmniej pod taka nazwą kupowałam go w sklepie, kiedyś - a makaron ryżowy, to zupełnie co innego :(

a ma ktos pomysl na postna wersje? robil ktos np z tunczykiem?

W lutym robiłam podobną sałatkę, na urodziny mojego TŻ, własnie z tuńczykiem.

Tutaj jest przepis: http://www.smaczny.pl/przepis,kolorowa_salatka_z_tunczykiem

Jednak zrobiłam w niej trochę modyfikacji.

- Nie miałam sałatki meksykańskiej, więc dodałam pół średniej, świeżej papryki, oraz pół puszki groszku i pół puszki kukurydzy. Nigdzie w okolicznych sklepach nie było kolorowego makaronu, więc dodałam zwykłe świderki (te trochę mniejsze). Myślę jednak, że makaron zacierkowy też pasowałby do tej sałatki :) ale wtedy trzeba trochę drobniej pokroić paprykę.

Majonezu do tej sałatki wchodzi sporo i robi się w konsystencji, lekko kleista, ale jest bardzo pyszna - w mojej, zmodyfikowanej wersji (oryginalnej wersji nie jadłam, ale myślę, że także jest smaczna :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dziekuję za wypróbowanie przepisiku :lol: Christina co do makaronu to nie ma się co sprzeczać bo jak kto chce może być nawet zacierka choć u mnie zacierka nie wygląda jak makaron przypominający ryż. No ale jak tam kto woli. :( Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi