Skocz do zawartości

Co Upiekliście Na Niedzielę Lub Co Pieczecie?


renigliwice

Rekomendowane odpowiedzi

Halinko bardzo Ci dziękuję za życzenia jak ktoś wspiera to jest łatwiej,szkoda że nie udał się wyjazd ,bo ta pogoda jest okropna. :razz: Moje rogaliki upieczone i już częściowo zjedzone,noga mnie dzisiaj tak nie boli więc wzięłam się za jabłecznik,właśnie siedzi w piekarniku,sprawdzam nowy przepis jak będzie smaczny to podam. Halinko upiekłaś piękne ciasta czy przepisy pochodzą z ostatniego numeru to bym sobie zerkła :razz: bo mam ich dużo. A może kiedyś podasz na forum bo jak są zrobione przez Ciebie to napewno są pyszne. :D :D :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko bardzo Ci dziękuję za życzenia jak ktoś wspiera to jest łatwiej,szkoda że nie udał się wyjazd ,bo ta pogoda jest okropna. :razz:

Moje rogaliki upieczone i już częściowo zjedzone,noga mnie dzisiaj tak nie boli więc wzięłam się za jabłecznik,właśnie siedzi w piekarniku,sprawdzam nowy przepis jak będzie smaczny to podam.

Halinko upiekłaś piękne ciasta czy przepisy pochodzą z ostatniego numeru to bym sobie zerkła :razz: bo mam ich dużo.

A może kiedyś podasz na forum bo jak są zrobione przez Ciebie to napewno są pyszne. :D :D :razz:

Jeśli można wiedzieć apsik to co ci się stało w tę nogę życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam przepisy na forum ale wpierw dokładnie wszystko opiszę. Eluniu sernik z malinami jest w numerze 168, a placek jabłkowo śliwkowy w 169. Maliny kupiłam mrożone bo świeżych nie było 70 dag mogłam kupić 3 pojemniki to by było ich więcej na wierzchu. Żelatynę według przepisu namoczyć 1 łyżeczkę z jedną łyżeczką wody jest taka proporcja a trzeba użyc 7 łyżeczek i się okazało że musiałam dolać więcej wody i jak napęcznieje to się ją podgrzewa. Więcej razy tego nie zrobię tylko bedę rozpuszczać w gorącej wodzie i tak podam na forum. Do mrożonych malin użyłam więcej żelatyny. Twaróg kupiłam w kostkach i nie mieliłam go dwa razy tylko przepuściłam przez praskę i w tym przypadku popełniłam błąd. Galaretki nie dostałam kupić malinowej i zalałam wiśniową. Teraz będę robić jak będą świeże maliny bo jest bardzo dobry. Ja jestem pewna że jak go zrobicie napewno wyjdzie ładniejszy bo mój powinien jeszcze ładniej wygladać jeżeli chodzi o masę serową. Dodam zdjęcie na forum a później najwyżej zmienię. Napewno będziemy wymieniać się swoimi uwagami. Placek jabłkowo sliwkowy, 1 słoik powideł jest za mało i posmarowałam dodatkowo jeszcze konfiturą malinowo-jeżynową którą miałam w domu. W przepisie do kruszonki nie jest podany tłuszcz ja trochę dodałam i na forum dam znać. Zapomniałam dodać że w przepisie do sernika jest podane 7 łyżek żelatyny, 5 łyżek do sera a dwie do masy malinowej i uwazałam że to za dużo i dlatego zmniejszyłam. Pozdrawiam Was serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko bardzo dziękuję za tak szczegółowe informacje,napewno z nich skorzystam a przepisy już znalazłam i teraz wydają się bardziej interesujące niż wtedy kiedy oglądałam książeczkę. Zresztą po Twoim wykonaniu i zmianach gwarantuję że są pyszne,pozdrawiam i może dzisiaj wyjedziesz na działkę bo u mnie jest ciepło i słonecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.