Skocz do zawartości

Zapłać za smacznego.


Dorota

Ile zapłaciłbyś za smacznego?  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • 2,44 z?/miesi?c
      9
    • 10,98 z?/rok
      26
    • ani grosza - smaczny jest do niczego
      1
    • ani grosza - znajd? sobie przepisy gdzie indziej
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest to już moje drugie podejście do tematu, ale cóż - zaryzykuję... :) Chciałabym podzielić się z Wami pewną myślą. Otóż ze względu na coraz większą liczbę użytkowników serwisu rosną koszty jego utrzymania. Jak zauważyliście już wprowadziłam ograniczenia w oglądaniu pełnowymiarowych zdjęć. Nie reklamuję już serwisu tak bardzo, gdyż po prostu - większa liczba użytkowników spowodowałaby bardzo wolne działanie serwisu, jeżeli nie wyłączenie. Wprowadzam coraz więcej reklam. To wszystko powoduje utrudnienia w korzystaniu ze SMACZNEGO. Dlatego też uważam, że wyjściem z sytuacji jest wprowadzenie opłat za korzystanie z pewnych części serwisu. Opłata ta miałaby również charakter wsparcia twórców serwisu - to znaczy - wykorzystując przepisy z serwisu dopłacisz do nich ułamek ceny (np. 1 czy 2 zł miesięcznie) Użytkownik który zapłaciłby abonament: - miałby dostęp do pełnowymiarowych zdjęć; - nie musiałby oglądać reklam; - mógł brać udział w konkursach z nagrodami - co tydzień otrzymałby przeznaczony tylko dla abonamentowych użytkowników, sprawdzony przepis kulinarny - no i pomógłby nam utrzymywać serwis, zapłacił za czas który w to wkładamy. Cena byłaby niższa niż jakiejkolwiek gazety z przepisami. Moja propozycja to 2,44 zł/miesiąc lub 10,98 zł/rok - płatne SMS, kartą lub przelewem. Taka kwota nie dosyć, że pozwoliłaby mi utrzymać serwis, zwiększyć szybkość jego działania, dała czas na wypróbowywanie nowych przepisów i wprowadzanie ich na stronę. Mogłabym znowu reklamowac serwis i sprowadzać więcej użytkowników, którzy dostarczali by nam nowych przepisów. Wiem - internet ma być bezpłatny, jak tu będzie płatne to pójdziecie gdzie indziej - to wiem, ale czy faktycznie nie warto by zapłacić za to co daje Wam smaczny? Czy te materiały nie są nic warte? Co o tym myślicie - proszę o rzeczowe opinie i oddanie głosu w sondzie. Pozdrawiam wszystkich Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A mnie ta propozycja nieco martwi. Zarabiam niewiele i po prostu często (z całym szacunkiem dla Doroty i strony) będzie mi szkoda wydać kasę. Poza tym internet mam tylko w pracy w której mam zakaz korzystania z płatnych stron......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Naitsabe

Witam. Myślę że to doskonały pomysł. Doskonale wiem jak ciężko utrzymać coraz to rozwijający się serwis internetowy. Sam uwielbiam gotować..... i uważam że ten serwis jest jednym z najlepszych nawiązujących do tematyki kulinarnej. Więc nie mam nic przeciwko temu by wspomagać roczną kwotą 10,98zł. Za cały rok taka kwota nie powinna sprawiać problemu..... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona jest super i zdaje sobie sprawę ile czasu i zaangażowania wymaga aby była na takim poziomie .Cena 2,44 tez nie jest wygórowana.Jednak proponowała bym symboliczną złotowkę [jeżeli nie może byc bezpłatna] i ma to poprawić funkcjonowanie strony.Nie zapominajmy, że wiele uzytkowników tej strony dzieli się swoimi przepisami, zdjeciami ,doświadczeniem zupełnie bezinteresownie i trochę dziwne wydaje się ,że mieli by też za to płacić.A ta złotówka naprawdę była by i symboliczna i poprawila by sytuację.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaplace ani grosza, jest wiele innych stron kulinarnych, ktore maja rownie smaczne i niedrogie przepisy, sa czesto odwiedzane przez uzytkownikow i jak dotad nie sa platne... mam nadzieje ze ten dziwaczny pomysl z wprowadzeniem oplat nie dojdzie jednak do skutku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Według mnie propozycja jest do przyjęcia - głównie dlatego, że praktycznie nic się nie zmieni dla tych, którzy nie będą płacić abonamentu Nie można będzie oglądać dużych zdjęć? Trudno :) Zbyt dużo reklam? A gdzie ich teraz nie ma? :D Życzę Smacznemu powodzenia i serdecznie pozdrawiam :roll: :) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego opłaty są dziwaczne :) Płacimy w życiu za różne rzeczy i jakoś z tym żyjemy - ja np. mając stronę płacę za serwer,domenę. Muszę to robić jak chcę ją dalej mieć.

Tak czy inaczej - opłata będzie nie za korzystanie z serwisu, lecz za dodatkowe funkcje - jak pisałam: duże zdjęcia, brak reklam, konkursy, niepublikowane przepisy na maila. Będzie to w zasadzie miało charakter wsparcia serwisu. Pieniądze te zostaną wykorzystane w taki czy inny sposób na rozwijanie serwisu - wprowadzanie nowych niespotykanych gdzie indziej możliwości.

Już teraz jestem wdzięczna tym, którzy mimo wszystko zdecydują się na takie wsparcie. Oczywiście wcale nie odwracam sie od innych - zapraszam wszystkich na www.smaczny.pl :roll:

W Polsce niestety jest taka opinia, że wiadomości nie są nic warte - jest to mylne przekonanie - dla mnie te przepisy są cenne - każdy z nich wykonałam, niektóre kilka razy - to też kosztuje - również wykonanie grafiki do strony, zdjęć, programu strony, jej umieszczenie w internecie, rozreklamowanie. I to są koszty, które ponoszę tylko ja - mimo iż korzystamy z tego wszyscy. Jeżeli uważacie, że chce zedrzeć z Was te 1 czy 2 zł miesięcznie to nie mogę się z Wami zgodzić.

Pozdrawiam wszystkich czytelników SMACZNEGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przykro mi, ale jestem negatywnie nastawiona do propozycji opłat za korzystanie z niektórych możliwości SMACZNEGO. Jeżeli opłaty staną się faktem zrezygnuję z zaglądania na stronę. Oburza mnie sposób, w jaki większpść właścicieli stron sobie poczyna. Najpierw pojawia się fajna strona, przyzwyczajam się, zaglądam coraz częśćiej i wtedy jak grom z jasnego nieba spada wiadomość,że będzie płatna. Już dwa razy tak mnie załatwiono, teraz zapowiada to SMACZNY. Nie lubię tego i nie będę korzystać, sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.