Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to się stało że ja takie ciacho przeoczyłam :grin: 2 maja są urodziny syna ( wielbiciela serników ) trzeba będzie nadrobić zaległości :smile:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie co de serka , czy to chodzi o taki serek homogenizowany jak np Danona , tylko zeby był naturtalny ? Bardzo proszę o pomoc bo mam straszna ochote go upiec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maja robiłam ten sernik wiele razy ostatnio nawet tydzień temu,jest leciutki i wyśmienicie smakuje.Ja używam zawsze do niego sera[twarogu ]z wiaderka o wadze 1 kg bardzo dobrze nadaje się ten z Biedronki lub każdy inny gotowy i zmielony.Po dodaniu piany mieszaj powoli a sernik w piekarniku sporo urośnie.Mam nadzieję ze Ela nie będzie miała za złe że odp w Jej imieniu w razie czego służę pomocą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można dodać sok z cytryny, może tak około 1-2 łyżki. Można też dodać startą skórkę z cytryny - udanego serniczka życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed chwilą wyciągnęłam z pieca. Nie doczekałam się odpowiedzi, więc piekłam w temp.170 C. W czasie pieczenia pięknie wyrósł po bokach, ale na szczęście trochę boki opadły i wszystko pięknie się wyrównało. Trochę też popękał po bokach. O wrażeniach smakowych napiszę później, jak ostygnie. Na razie dziękuję Elu za podzielenie się tym przepisem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie też przeważnie rośnie w górę ten sernik i pęka na bokach ale jest bardzo smaczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się skusiłam na swięta. Mówie Wam - wspaniały - niewiarygodnie wspaniały. Lekki, puszysty, wilgotny, czyli taki jak ma być. Ja użyłam sera z wiaderka dr Oetker. . Zdjęca już nie dodam bo zjedzony. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi