Skocz do zawartości

Racuszki Z Bananami


amelia1

Rekomendowane odpowiedzi

Składniki:

2.5 szklanki mąki

3 jajka

1.5 szklanki kefiru(może być jogurt naturalny lub zsiadłe mleko)

4 banany

łyżka miodu

jak ktoś lubi orzechy to można zmielonymi posypać placuszki po usmarzeniu lub dodać troszkę do ciasta

oliwa do smażenia

cukier puder

Wykonanie:

Mąkę przesiać, dodać rozkłucone jajka, kefir, miód i dokładnie wymieszać, można mikserem. Ciasto powinno być gęstsze niż na naleśniki. Banany umyć, obrać pokroić w plastry średniej grubości, dodać do ciasta, wymieszać. Na dużej patelni rozgrzać olej, usmażyć racuszki na złoto, zdjąć z patelni, osączyć na bibułce, posypać pudrem.

Smaczego

Placuszki są bardzo dobre, polecam. Zamiast bananów można urzyć innych owoców.

Amelia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, ja nie posypywałam pudrem, polałam cieniutką strużką miody, do tego ciepłe mleczko, pycha, niestety tak szybko znikneły, że nie zdążyłam zrobić zdjęcia, ale obiecuję, że następnym razem dodam. Pozdrawiam Amelia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry:  Bardzo ciewawy przepis ,podobnie robi się z jabłkami ale bez miodu, no i trzeba będzie spróbować :razz: :razz: haha zdięcia trzeba robić szybciej niż zjadac :razz: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani!!! Tak to prawda mamuś, przepis podobny troszkę do tych z jabłkami, ale nie ten sam smak :razz: , a zdjęcia, no cóż często się zdarza, że zrobię coś nowego i tak nam posmakuje, a zwłaszcza Wojtkowi, że na talerzu nim się obrucisz już nic nie ma :cry: , chyba będę musiała najpierw zrobić zdjęcie a dopiero później nałożyć na talerz :cry: , może mi się uda z moim łasuszkiem Ineczko, Iwonko z drożdżami jeszcze nie robiłam, ale napewno spróbuję, muszą być bardzo dobre. Jolu  nie będą, ja je wykładałam na bibułkę, tzn ten ręcznik papierowy, a do smażenia też nie dawałam dużo tłuszczu, polecam Ci je, naprawdę są dobre. Tak, długo nie pisałam, spowodowane jest to moją pracą w hotelu, przy turystach jest ogrom pracy, no i utrzymanie hotelu też dużo zajmuje, dziękuję za pamięć Jolu. Pozdrawiam Wszystkich i buziaki Amelia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: Witaj córuniu zrobiłam te twoje pyszne racuszki i naprawde są pyszne ale naszczęście udało mi się zrobić zdięcia ale mało brakowało i tez by znane były tylko z nazwy, pierwsze zdięcia są z samymi bananami a drugie bananowo-truskawkowe ,bardzo dobre polecam wszystkim kto ich jeszcze nie robił i nie tylko :lol:

post-4684-1180985395_thumb.jpg

post-4684-1180985494_thumb.jpg

post-4684-1180985516_thumb.jpg

post-4684-1180985609_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.