Skocz do zawartości

Moje Kwiatki


Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Iwonko pierwszy to datura , którą zamówiłam , bo bardzo mi się podobała łososiowa i teraz już ją mam :P Ciekawa jestem kiedy mi zakwitnie? Ale będę informować o zmianach. Ostatni kwiatek zimą syn kupił na allegro , jako kwiatek dziwaczek , który świeci , jak znajdę tą ulotkę od niego to napiszę nazwe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To jest opis do tego kwiatka: Mirabilis Jalapa - świecący kwiatek Piękny kwiat pochodzący z tropikalnego Meksyku. Osiąga wysokość 60-80cm od lipca do października ma pachnące kwiaty w wielu kolorach. Płatki kwiatów szczególnie żółtych wytwarzają zielonkawe światło. Dziwaczek świetnie się prezętuje na balkonie lub pod oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie parę kwiatów padło podczas naszej nieobecności ale jest okazja kupić jakieś nowości-dziwności :P Ten na drugim zdjęciu/ze słoneczkiem/ bardzo mnie zaciekawił-co to Kasiu za dziwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu to jest Chamelaucjum . Kupiłam ją w ubiegłym roku wiosną w OBI . Kwitnie wiosna. Tak wygląda jak iglak , ale to są liście, po roztarciu w dłoniach mają ładny zapach. Jest jeszcze inna odmiana tego ma takie króciutkie listki i bardzo gęste, ale zbyt zwlekałam i już nie było. Jak znajdę gdzieś na necie to zamieszczę linka to zobaczysz jak wygląda jak kwitnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, mam pytanie odnośnie SUNDAVILLE, gdyż właśnie za 8 zł na targu kupiłam sobie mały okaz tego kwiatka i tak mnie zastanawia jak się go rozmnaża, z korzenia czu poprzez pędy? Jak się nie mylę to wyhodowałaś małe roślinki, dlatego zwracam się do Ciebie po fachową poradę ;) :) Czekam niecierpliwie, pozdrawiam, Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko ja kupiłam tak jak Ty małą roślinkę ;) Czytałam w książce , że sadzonki robi się z wierzchołków. :) Ciekawa jestem czy się da zrobić, sama muszę spróbować, ale jeszcze szkoda mi przycinać może w przyszłym roku. Patrzyłam ostatnio na giełdzie gdzie tą kupiłam, ale nie było ( szkoda bo bym mamie wzięła ) :razz: W OBI były po 17zł takie 25cm. może taką kupię :P Pozdrawiam serdecznie i czekam na wiadomość jak Ci się udało , a może tak jak pisała Dorunia spróbuj , myślę że tak by było pewniejsze, bo nawet jak by nie puściło korzeni to nie zepsujesz roślinki . :P Jeszcze poszukam jak bym się czegoś więcej dowiedziała napiszę . :razz: Przepraszam że nic sprawdzonego nie mogę Ci zaproponować :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, dzięki za szybką odpowiedź, być może właśnie tak jak czytałaś rozmnaża się ją z wierzchołków, tak sobie myślę, że aż się prosi uciąć jeden i wsadzić, tylko gdzie? ;) do wody czy do ziemi? Oto jest pytanie? :) Ja na razie mojej nie chce ruszać, bo jest jeszcze mała, ale właśnie dla mojej mamy chciałabym w przyszłości jakiś wyhodować, czasami najlepszym rozwiązaniem jest kupno młodej, ale większą frajdę sprawia jednak jak się coś zupełnie od podstaw samemu zrobi :razz: Pozdrawiam serdecznie, Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli z uciętego wierzchołka, to było by lepiej do ziemi, ale sama nie wiem ? Poszukam i tak teraz nie będziemy cięły , może coś znajdę? :-D Pozdrawiam i przepraszam że dopiero teraz piszę , ale urlop już mi się skończył i dopiero jak wróciłam z pracy miałam trochę luzu :-D Dam znać jak coś znajdę :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.